FinTech

INSHA VENTURES; İNŞA EDER, BÜYÜTÜR, YATIRIM YAPAR

Insha Ventures, Albaraka Türk tarafından hayata geçirilen Türkiye ‘nin ilk FinTech girişim kurucusu olarak “Uçtan uca FinTech inşa eder, büyütür ve yatırım yapar” anlayışıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Alneo nedir?

Alneo Direktörü Zehra Aksoy: Yeni nesil dijital ödeme uygulaması cep POS çözümümüz Alneo, şirketlere zamandan ve mekândan bağımsız geleneksel POS cihazı kullanmadan sadece akıllı telefonlarıyla tüm banka/kredi kartlarından doğrudan müşteri bilgilerini girerek veya QR kod, e-posta ve SMS gibi kanallardan tahsilat yapma olanağı sağlıyor.

Tahsilat alanında sunduğu çözümleri, KOBİ’ler başta olmak üzere firmalara sunduğu avantajları açıklar mısınız?

Alneo olarak KOBİ’lere, şirketlere zaman ve mekândan bağımsız güvenli tahsilat yapabilme imkânı sunuyoruz. İster uzaktan ister yakından 4 farklı ödeme yöntemiyle güvenli ve pratik 7/24 online tahsilat imkânı sağlıyoruz. Böylece KOBİ’lerin ve şirketlerin cirolarını artırmalarına katkıda bulunuyoruz. Bunun yanında şirketler birden fazla banka anlaşmasına ve fiziki POS almaya gerek duymadan tek uygulamada tüm banka kartlarına rekabetçi oranlarla tek/taksitli çekim alternatifi ne ulaşıyor.

Semosis nedir?

Semosis Satış ve Büyüme Yöneticisi Vahdettin Çılgın: Semosis ile senet oluşturma, yönetme, devretme ve tahsilat süreçlerini dijitalleştiren bir senet yönetim platformu olarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Kullanıcılarımıza istenilen zamanda, hızlı ve güvenli bir şekilde, bankaya gitmeden ve nakit taşımaya gerek olmadan banka/kredi kartı veya EFT/havale yöntemi ile senet ödeme olanağı sağlıyoruz.

Semosis ile kullanıcılarınıza nasıl bir avantaj sağlıyorsunuz?

Türkiye’nin ilk dijital senet platformu Semosis ile kullanıcılarımız, uygulama içinden ücretsiz olarak birkaç saniyede hesap açıp, dijital akit oluşturabildikleri gibi borçlu-alacaklı ilişkisini dijital ortamda da kolaylıkla takip edebiliyor. Böylece senet ödemeleri dijital ortamda hızlı ve güvenli bir şekilde yapılıyor.

NakitBasit nedir?

NakitBasit Satış ve Büyüme Direktörü Mert Ağacan: NakitBasit; Türkiye’de bir ilk olarak, nakit paraya ihtiyaç duyduğunuz durumlarda ATM aramaya gerek kalmadan, zincir marketlerden, perakende satış noktalarından, fatura ödeme veya para transfer merkezlerinden cep telefonunuz aracılığıyla hesabınızda bulunan parayı çekebilmenize imkân sağlayan bir mobil uygulama. Şu anda Türkiye genelinde 72 ilde 1.200’den fazla noktadan nakit çekimi mümkün hale geldi. Yıl sonuna kadar hedefimiz ATM gibi hizmet verecek 10.000 noktayı aşmak.

Bu uygulamanın avantajları neler?

Uygulama, bireylerin hayatını kolaylaştırmanın yanında hem bankalar hem de iş ortakları için avantajlı bir model. Bankalar tek bir entegrasyonla ATM sayılarını artırabilirken, müşterilerinin nakit ihtiyacını anında karşılayabiliyor ve ATM yatırım ve operasyonel maliyetlerinden de tasarruf sağlıyor. İş ortaklarımıza ise yeni müşteri kazanımının yanında nakit yönetim kolaylığı ve komisyon geliri paylaşımıyla kazançlı bir model sunuyoruz.

PosBasit’in sunduğu çözümleri anlatır mısınız?

PosBasit Satış ve Büyüme Yöneticisi Yavuz Selim Akçınar: Tüm kart kampanyaları ile anlaşmalı olan Sanal POS ürünümüz PosBasit ile e-ticaret işletmeleri, bireysel kullanıcılar ve pazar yerleri için sanal POS ve yenilikçi ödeme çözümleri sunuyoruz. Düşük komisyon oranları ve taksit seçeneğiyle şirketlerin müşterilerine güvenli bir online alışveriş deneyimi sunmasını sağlıyoruz. Üye işyerleri ödemelerini ertesi iş günü alarak nakit akışlarında aksaklık yaşamadan gelirlerini arttırmaya devam ediyorlar.

Firmalar hangi özellikleri nedeniyle PosBasit’i tercih etmeli?

Halihazırda e-ticaret yapan ve e-ticaret dünyasına giriş yapmayı planlayan tüm işletmeler için tüm bankalarla anlaşmalı sanal POS çözümü sunan PosBasit, işletmeleri POS kurulum bedeli kota, aylık ücret, işlem başı sabit ücret gibi maliyetlerden kurtarıyor. Hızlı ve basit entegrasyon, tek platform ile tüm bankalarla işlem yapabilme, taksit seçeneği, ödemelerin ertesi iş günü alınabilmesi, yapay zekâ destekli fraud tespit sistemi, 3D Secure, GO, PCI-DSS uyumluluğu ile güvenli ödeme imkânı sunuyor.

Kozmos’un sunduğu çözümü anlatır mısınız?

Kozmos Satış ve Büyüme Direktörü Alp Aytok: Online tahsilat platformu Kozmos ile site ve apartman yönetimi gibi düzenli ödeme alan tüm şirket ve kurumlar için finans, muhasebe, mülk yönetimi, topluluk yönetimi ve ödeme hizmetleri sağlayan web tabanlı bir tahsilat platformu sunuyoruz. Böylece kullanıcılar için kiralık mülklerine dair kira ödeme, güncel durum ve sözleşme takibi yapabilmenin yanında, yöneticiler için online borç tahsilatı gibi birbirinden farklı pek çok işlemi de tek bir platformdan yönetebiliyor.