ÜYE İŞ YERLERİMİZE ÖDEME ALMANIN EN KOLAY YOLUNU SUNUYORUZ

Paratika CEO’su ve Payten Türkiye Ülke Lideri Burak Kutlu’yu ağırladığımız Temmuz sayımızda Kutlu, perakende sektörü özelinde sundukları hizmetleri okurlarımız için detaylandırırken; tek entegrasyonla tüm bankaların sanal POS’larına erişim sağlayan müşterilerine ödeme alanında kolaylık ve özgürlük sağladıklarını ifade etti.

Kartlı harcamalar gün geçtikçe büyük bir hızla artmakta. Özellikle perakende alanında bu oran çok daha fazla. Paratika olarak kartlı ödemelerde perakende sektöründeki çalışmalarınız neler oluyor?

Teknolojinin her alanda geliştiği ve olgunlaştığı bir dönemdeyiz. Artan dijitalleşme ile birlikte, yeni çıkan hizmet modelleri ve bununla birlikte dönüşen tüketici alışkanlıkları sektörel ve küresel büyümeyi de beraberinde getirmekte. Sizin de değindiğiniz gibi, perakende de hızlı büyümesini sürdüren sektörlerin başında geliyor.

Büyümenin ve rekabetin bu denli yüksek olduğu bir sektörde inovasyona önem vermek, güncel teknolojleri iş süreçlerine entegre ederek bunları etkin bir şekilde yönetebilmek için doğru stratejileri kurgulamak, doğru iş birlikleri kurmak perakende işletmeleri için rekabet avantajı elde etmek, daha hızlı büyüyerek daha geniş coğrafyalarda hizmet verebilmek için önem taşıyor.

Biz de TCMB faaliyet onaylı Paratika Ödeme Hizmetleri A.Ş. olarak; kapsamlı, pratik ve güvenli ödeme çözümlerimiz ile üye işyerlerimize ödeme almanın en kolay yolunu, onların müşterilerine ise çok çeşitli ödeme seçenekleri ile özgür ve pürüzsüz bir ödeme deneyimi sunuyoruz. 

Avrupa’nın yazılım devlerinden Asseco South Eastern Europe (ASEE) grup şirketi olan ve Türkiye’de ilk banka bağımsız online ödeme altyapısını geliştiren Payten Teknoloji’nin 24 yılı aşan deneyimi ile geliştirilen Paratika ile işletmelere ödemelerini en kolay şekilde ve güvenle alabilecekleri, ayrıca birçok avantajdan faydalanabilecekleri bir ödeme altyapısını 7/24 canlı destek hizmetimizle beraber sunuyoruz. Paratika’lı işletmeler, uygun komisyon oranlarıyla tüm bankaların kartlarından online ödeme alabiliyor, kart saklama-tek tıkla ödeme, tekrarlayan ödeme, linkle ödeme, QR’la ödeme, pazaryeri çözümü, B2B tahsilatları ve mobil cüzdan ödemeleri gibi bir çok çözümden yararlanabiliyor, müşterilerine %99,9’a varan başarılı işlem oranıyla pürüzsüz bir ödeme deneyimi sunabiliyorlar.

Müşterilerinizin tek entegrasyon ile tüm bankaların sanal POS’larına erişim sağlayabildiği bir hizmet vermektesiniz. Bu hizmetin detaylarından bahseder misiniz?

Paratika ödeme kuruluşumuz ile işletmeleri bankalarla tek tek finansal anlaşma yapma yükünden ve farklı ödeme platformlarının kompleks yönetiminden kurtarıyor, onlara kolaylık ve özgürlük sunuyoruz. İşletmeler online başvurularının ardından 1 günde Paratika sanal POS’a sahip olarak, tek entegrasyonla ve uygun komisyon oranlarıyla tüm banka kartlarından ödeme alabiliyor ve 9 farklı kredi kartı programı ile (Axess, Bonus, Cardfinans, Advantage, Maximum, Paraf, World, Kuveyt Türk Sağlam Kart ve Bankkart Combo) müşterilerine taksitle ödeme fırsatı sunabiliyorlar.

Farklı para birimlerinden ödeme almayı kolaylaştırmak için sunduğunuz hizmet ve çalışmalarınızdan söz eder misini?

Paratika ödeme çözümleri e-ihracat yapan firmalara da daha fazla müşteri kazandırıyor. İşletmeler e-ticaret sitelerinden yurt dışına yaptıkları satışların ödemelerini farklı para birimleri ile alarak müşteri ağlarını genişletebilir, ParatikLink ile linkle ödeme alabilir ve dijital cüzdanlar ile ödeme seçeneği de sunabilirler.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Altyapımızı AI ve ML destekli ASEE InACT Antifraud Hub sistemi ile 360 derece koruyor, uzman fraud ekibimizle tüm işlemleri 7/24 izliyor, işlem kontrollerini global kara listelerden anlık yapıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir