Mall Report Blog Perakende MÜŞTERİLERİMİZİN İSTEKLERİ DOĞRULTUSUNDA ÖZEL ÜRÜNLER ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Perakende

MÜŞTERİLERİMİZİN İSTEKLERİ DOĞRULTUSUNDA ÖZEL ÜRÜNLER ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Ayvalı Metal yetkilisi İsmail H. Ayvalı ile Haziran sayımızda gerçekleştirdiğimiz söyleşimizde Ayvalı; turistik eşya üretimi ile başlayan yolculuklarında pandemi etkisiyle birlikte züccaciye alanındaki faaliyetlerini arttırdıklarını ve yeni yatırım hedeflerini okurlarımız için anlattı.

Ayvalı Metal kimdir? Okuyucularımıza firmanız hakkında bilgi verir misiniz?

Ayvalı Metal; 2000’li yılların başında Ay Reklam olarak kurulmuş olup, 2012 yılından itibaren Ayvalı Metal adıyla Türk kahvesi fincanı ve fincan takımları, çay setleri, şekerlikler, tepsiler ve döküm cezveler üreterek ülkemizde faaliyet göstermektedir. Ayvalı Metal, son yıllarda attığı adımlarla ulusal pazarda yer almaktadır ve devam eden projeleriyle uzun yıllar piyasada var olmayı hedeflemektedir.

Ürünlerinizin tasarımında ilham aldığınız noktalar nelerdir? İsteğe yönelik özel üretim yapıyor musunuz?

Ürünlerimizi tasarlarken müşteri memnuniyeti ve kalite bize en çok ilham veren konulardır. Yani müşteri kitlemize hitap ederken onların ihtiyaçlarına karşılık olabilecek miyiz, kaliteli ve şık ürünlerle evlerine ulaşabilecek miyiz diye düşünmek bize ilham veriyor. Uzun yıllar boyunca özel olarak yöresel turistik eşyalar ürettik. Başta Çanakkale olmak üzere Türkiye’nin turistik birçok şehrine ve bölgesine özel ürünler ürettik ve bunun yanında müşterilerimizin istekleri doğrultusunda özel ürünler üretmekteyiz ve üretmeye devam edeceğiz.

Türkiye genelinde çalışmalarınız var mı? Projelerinize ne yönde devam ediyorsunuz? Yeni proje ve faaliyetlerinizden bahseder misiniz?  

2019 yılının başlarına kadar Türkiye’deki turistik birçok şehre ve bölgeye üretimler yapmaya devam ediyorduk ki Covid-19 döneminin başlamasıyla durma noktasına gelen hediyelik eşya satış sektörü bizi züccaciye alanında faaliyetlerimizi önemli derecede arttırmaya yöneltti. Biz de projelerimize züccaciye ve ev dekorasyon alanında ürünler üreterek devam ediyor ve sadece bölgeye özel turistik ürünlerden çok herkese hitap edebilecek herkesin kullanabileceği ürünler üretiyoruz. Bu alanda ürün çeşitliliği çok fazla olduğu için bizim de yeni projelerimiz günden güne artmaktadır. Biz de artan projelerimizi hayata geçirebilmek için çalışmalar yürütüyor ve bu alanda yurt içi ve yurt dışında fuarlara katılarak Ayvalı Metal’i tüm dünyaya tanıtmayı amaçlıyoruz. Züccaciye ve ev dekorasyon alanında ürün çeşitliliğimizi arttırarak emin adımlarla ilerlemeyi ve büyüyerek Ayvalı Metal’i bu alanda ürünler tasarlayıp üreten bir marka haline getirip daha çok kitleye ulaşmayı hedefliyoruz.

AVM’ler ile çalışmalarınız var mı yoksa sadece cadde üzerinde mi hizmet veriyorsunuz?

Henüz perakende mağazacılık sektöründe yer almadığımız için AVM’ler ile çalışmalarımız bulunmamaktadır. Fakat üretici ve toptancı olarak faaliyet gösterdiğimiz için AVM içlerindeki birkaç perakende mağaza zinciriyle iş birliği yapmaktayız. Özel üretim istekler olduğu sürece perakende mağaza zincirleriyle çalışmaya devam edeceğiz.

Exit mobile version