YENİ ŞUBELERİMİZ İLE HIZLA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ

Yatırımcılarına gelişimi ve başarısı konusunda her zaman destek veren Terra Pizza, restoranın açılış hazırlıkları süresince ve açılıştan itibaren, tecrübeli profesyonel kadrosu ile tam destek sağlıyor. Eylül sayımızda Terra Pizza Genel Müdürü F. Emrah Peker ile pizza sektörünü konuştuk.

Terra Pizza olarak pizza sektörünün ileri gelen köklü markalarındansınız. Öncelikle Türkiye’deki pizza sektörünü değerlendirir misiniz?

Köklü geçmişimizle, her zaman yenilikçi ve başarılı olmayı amaçlıyoruz. Bugün pizza sektöründe zincir marka restoranları arasında ilk 3’te yer alıyoruz ve bununla gurur duyuyoruz. Türkiye’deki pizza pazarı zincir markaların genişlemesinin de etkisiyle giderek büyüyor. Pandemi sürecinde, eve servis pazarı büyümüştü ve tüketici alışkanlıklarında önemli değişiklikler yaşanmıştı. Pandemi sonrası normalleşmeyle AVM’ler eski canlılığına kavuştu ve yerinde tüketim sıklığı normale döndü. Bu dönüşümün bir sonucu olarak pizza, hem restoranlarda hem de istenilen her yerde keyifle tüketilen bir ürün olarak önemini koruyor.

Pizza tüm dünyada olduğu gibi ülkemizin de vazgeçilmez bir lezzeti. Sektörün hızla büyüyen markası Terra Pizza olarak doğru büyüme stratejinizden bahseder misiniz, günümüz ekonomik koşullarında franchise sisteminizde değişikliğe gittiniz mi?

Terra Pizza olarak, ülke genelindeki AVM’lerde hizmet sunan yerli ve lider marka olarak öne çıkıyoruz. 50’nin üzerinde AVM şubesi ile müşterilere en kaliteli ve lezzetli pizzaları sunmak için geniş bir hizmet ağı oluşturduk. AVM’lerdeki başarımızı büyük şehirlerde yeni AVM’lerde ve işlek caddelerde şubeler açarak taçlandırmayı hedefliyoruz. Terra Pizza deneyimini farklı bölgelerde yaşayan herkese ulaştırmak istiyoruz. Yerel ekonomilere katkı sağlamak ve istihdam yaratmak da önceliklerimiz arasında yer alıyor. 2018 yılında Mediterra Capital bünyesine katılarak daha da güç kazandık. Tüketiciyi ve yatırımcıyı anlayan, buna göre hareket eden güvenilir bir markayız. Yerli marka olmamız, üretim tesisimizin büyüklüğü, profesyonel ve yenilikçi yönetim kadromuz, ekibimize ve kalite standartlarımıza yaptığımız yatırımlar en büyük gücümüz oldu. Sektörde oldukça deneyimliyiz. Kuruluşumuzdan beri franchise sistemi ile ilerledik. Yatırımcıların gelişimi ve başarısı her zaman önceliğimiz. Restoranın açılış hazırlıkları süresince ve açılıştan itibaren, tecrübeli bilgili profesyonel kadromuz ile tam destek sağlıyoruz. Her ay düzenli olarak yatırımcılarımızın kar performansını kontrol ediyoruz ve karlılığı hedeflenen seviyede olmayan şubelere özel destekler planlıyoruz.

Terra Pizza olarak orta ve uzun vadedeki yatırım hedefleriniz ne yönde şekillenecek?

Kurulduğumuz günden bu yana en iyiye ulaşabilmek adına sürekli kendimizi geliştiriyor ve yenileniyoruz. Şu an 145 restoran ile tüm Türkiye’de 40’tan fazla ilde hizmet veriyoruz. Mevcut restoranlarımızdaki büyüme hedefimizin yanında, yıl sonunda yeni açılacak AVM ve cadde restoranlarımız ile 180 restoran olmayı hedefliyor ve bu yönde güçlü emin adımlarla ilerliyoruz. Bu yıl özellikle İstanbul’da açmayı planladığımız çok sayıda yeni şube ile daha fazla tüketiciyle bir araya gelmek istiyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Pizzanın eşsiz lezzetiyle birliktelikleri taçlandırdığını ve özellikle kalabalık ortamlarda zevkle tüketildiğini biliyoruz. Terra Pizza olarak, tüm pizza severlere “Gel Beraber Olsun” mottomuzla sesleniyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir