Waffpir’de alışılagelmiş değil, gerçek lezzetler yer alıyor

Günlük ve taze ürünleriyle Kumpir ve Waffle’da alışılagelmiş lezzetlerin dışına çıkan Waffpir Waffle & Kumpir, kurulduğu 2022 yılı Ocak ayından bu yana hızlı bir yükseliş sergiliyor. Ekim sayımızda dergimizde ağırladığımız Waffpir Waffle & Kumpir Kurucusu Osman Çelik ile markasının kuruluş hikayesini ve büyüme stratejisini konuştuğumuz keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Waffpir Waffle & Kumpir’in sektöre giriş hikayesini sizden dinleyebilir miyiz, kaç şubeyle lezzetli ürünlerinizi müşterilerinizle buluşturuyorsunuz?

2019 yılında bir Kumpir dükkanında tezgahtar olarak çalışarak sektöre giriş yaptım. Yapmış olduğum işi severek icra ettim. Benim hazırlamış olduğum ürünler tüketildikçe, insanların ürünleri sevmesi ve mutlu olmaları beni işim konusunda daha çok motive etmeye başladı. Onlar mutlu oldukça ben daha fazla özen göstermeye başladım. Daha iyisini nasıl yaparım diye düşünürken kendime donuk hamur yerine günlük özel Waffle hamuru reçetesi yarattım. Gün geçtikçe günlük olarak yaptığım Waffle’lar çok beğenilmeye ve tercih edilmeye başlandı. Çalıştığım yer özel sebeplerden dolayı kapatılmak zorunda kaldı. Sonra kendime “neden tercih edilen ve beğenilen lezzetleri devam ettirmiyorum” dedim ve 2022 Ocak ayında Waffpir Waffle & Kumpir markasını kurdum. Çalıştığım yerde görmüş olduğum bütün eksikleri kendi markamda ortadan kaldırdım. Alışılagelmiş olan Kumpir ve Waffle değil, gerçek lezzetleri gün yüzüne çıkardım. Gün geçtikçe beğenilen ve tercih edilen bir konuma yükseldik. Sekiz ay gibi bir süre de beş şubeye yükseldik.

Waffpir Waffle & Kumpir’in büyüme stratejisinden bahseder misiniz, franchise sistemine dahil olmaya nasıl karar verdiniz, franchise koşullarınız nelerdir?

İnternet ve sosyal medya kanallarımızdan bizlere talepler gelmeye başladı. Biz de istediğimiz şartlar uygun olarak sağlanıp, belirlenen kural ve kılavuza uyulması şartı ile bayilik vermeye başladık. En önemli şartlardan bir tanesi her bayi için minimum iki personelin üç haftalık bir eğitim alması gerekiyor. Müşteri memnuniyeti maksimum seviyelere çıkarılmalıdır.

Waffpir Waffle & Kumpir çatısı altına girecek yatırımcı adaylarına sağladığınız avantajlarınız nedir, yemeiçme sektörüne girecek bir yatırımcı adayı sizi neden tercih etmeli?

Aktif olarak kullandığımız yemek portallarında listelerin üstünde sıralanmamız ve komisyonları minimum seviyelere düşürüyor olmamız sağladığımız en büyük avantajlarımızdan biri. Ürün tedarik ederken piyasadan daha uygun rakamlara maliyet çıkarıyoruz. Açılan bayinin bir haftalık malzemesi ve bir aylık reklamları markamız tarafından karşılanıyor. İl dışından gelen bayiler için de eğitim sürecinde konaklama maliyetinin %50’si yine markamız tarafından karşılanıyor.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Rakiplerimizden bizleri ayıran en büyük özelliğimiz göndermiş olduğumuz bütün ürünlerin günlük ve taze olması. Ürün tedariklerinizi uğraşmadan tek telefon ile halledebiliyoruz. Bütün şubeler sabit bir numaradan sipariş veriyor. Hedeflediğimiz şube sayısına ulaşıldığı zaman kendi online sitemizden sipariş alıyor olacağız ve komisyon maliyetimiz ortadan kaldırılmış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir