ODİN SAFETY, YÜKSEKTE GÜVENLE ÇALIŞMA ALANI SAĞLIYOR

15 yıllık deneyim ve uzmanlığı ile anahtar teslim hizmetler veren Odin Safety, projelerine hızla devam ediyor. Ürettiği uluslararası sertifikalı yatay-dikey yaşam hatları ve ankrajlarla enerji sektörünün büyük bir paydaşı olan aynı zamanda ürünleri ile de personelin güvenle çalışmasını sağlayan Odin Safety adına Proje Yöneticisi Kübra Sarımsak ile Ağustos sayımızda keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

İş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin yüksek derecede önemli olduğu başta güneş enerji santralleri olmak üzere Odin Safety’nin hizmet verdiği alanlarda iş sağlığı ve güvenliğine dair geliştirdiği stratejiyi okurlarımız için anlatır mısınız?

Odin Safety, yüksekte çalışma sistemleri yatay yaşam hattı, dikey yaşam hattı ve ankraj üreticisidir. İnsan yaşamına doğrudan dokunduğunu her an hatırlamak ve hatırlatmak adına mottosunu “Hatta Bağlan. Hayata Bağlan.” olarak belirlemiştir. Bu düşünce ile yaşam hattı sistemleri başta olmak üzere sunduğu tüm ürünlerin sertifikasyonunda uluslararası akredite kurumlar ile çalışmaktadır. Odin Safety, yüksekte çalışma alanında on beş yıllık deneyim ve uzmanlığı, yerli üretim gücü ve dinamik ekibi, montaj, periyodik bakım ve yüksekte çalışma eğitimleri, her an ulaşabilecekleri ve sorularına hızlı dönüş alabilecekleri çalışma prensibi ile; demir-çelik, savunma sanayii, endüstriyel, itfaiye, arama-kurtarma, güneş enerji panel kurulumu, enerji, akaryakıt, inşaat, telekomünikasyon başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlara çatı, pencere, cephe, köprü, vinç üzeri, makine üzeri, araç üzeri gibi uygulama alanlarına yönelik düşüş durdurma sistemleri (yatay yaşam hattı, dikey yaşam hattı, ankrajlar) ile anahtar teslim hizmet vermektedir.

Ülkemizde güneş enerji santrallerinin hızla yaygınlaşmasıyla birlikte bu santrallerdeki doğru ve güvenilir bir proje ortaya çıkması adına keşif aşamasından panel kurulumunun tamamlanmasına kadar geçen sürede Odin Safety’nin iş sağlığı ve güvenliği bağlamında üstlendiği rol nedir?

Ülkemizde ve dünyada yenilenebilir temiz enerji kaynaklarına özellikle güneş enerjisine yatırım her geçen yıl ciddi anlamda artmaktadır. Bu durum, temiz enerji olması ve Türkiye’nin tüm ihtiyacını karşılayabilecek potansiyelinin olması sebebi ile mutluluk vericidir. Diğer taraftan her bir yeni yatırım, yeni proje beraberinde bazı riskleri değerlendirmemizi ve önlemler almamızı gerektirir. Çatı üzeri güneş enerji santrallerinde çalışma sahası yüksekte çalışma sınıfına girmekte olup, yapılacak işe özgü iş güvenliği önlemlerinin alınmasını gerektirmektedir. Odin Safety olarak iş sağlığı ve güvenliği anlamında IRATA sertifikalı kurulum ekibimiz ile uluslararası sertifikalara sahip üretimimiz olan yatay yaşam hatları ve dikey yaşam hatları ile çatıda yüksekte çalışma yapan personeli “Hatta Bağlan. Hayata Bağlan.” mottomuzun bilinci ile her aşamada %100 yaşam hatlarına bağlanarak ve bağlı kalmalarını sağlayarak güvenle çalışmalarını sağlıyoruz.

Düşüş durdurma sistemlerinizden yatay yaşam hattı, dikey yaşam hattı ve ankraj ürünlerinizin enerji sektöründeki güvenliği sağlama açısından etkinliğinden bahseder misiniz?

Odin Safety olarak ürettiğimiz, uluslararası sertifikalı yatay ve dikey yaşam hatları ile çatı üzeri güneş enerji sistemlerinin keşif aşamasından solar panel kurulumuna, kurulum sonrası panel bakımına ve temizliğine kadar tüm süreçlerde çalışacak personelin çatıda güvenle yürümesini, kaydığında ya da düştüğünde onun hayatta kalmasını sağlıyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Derginizde yer aldığımız için tüm ekibinize teşekkür ederiz. İş OD-ECOLINE Yatay Yaşam Hattı güvenliğini kişisel sahiplendiğimiz, tüm yüksekte çalışma gerektiren işlerde hayatlarını bağladıkları yatay ve dikey yaşam hatlarının olduğu, güvenle çalışılan temiz enerji kaynaklarına yatırımın artarak devam etmesini temenni ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir