İMZAPOS’UN YENİ OYUNCUSU ANDROID POS

4 yıl boyunca yeni ürünleri üzerinde çalışmalarını yürüten İmzapos, bünyesinin yeni oyuncusu olan Android Pos’u Kasım ayı itibariyle 2.500 noktada konumlandırmaya başlayacak. İmzapos Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Meraş ile Eylül sayımızda Android Pos hakkında konuştuk.

İmzapos ’a ilişkin kısa bilgi verir misiniz?

İmzapos olarak ilk gateway yapısına sahip olan şirket olmamız bizi sektörde ayıran en önemli özelliğimiz. Her işte olduğu gibi bu konuda da çalışan birçok firma var. Sektörümüz nispeten yeni ve konu olarak da oldukça çekici olduğu için bu cazibeye kapılan şirketler değişik katma değerleri ile sektöre renk katıyorlar. Biz şirket olarak bu işin ilk gününden bu yana çalışan bir şirket olmanın az da olsa avantajını kullanarak her yıl bir dizi yeni yatırımla büyümemize devam ederek kadromuzu da büyütmekteyiz. İmzapos, finansal teknolojiler alanında çalışma yapan bir yazılım şirketi. Bu sektör de yazılım açısından teknolojik gelişmelerin en fazla kullanıldığı alanlardan biri. Bu nedenle teknolojiyi yakından takip etmek bizim gibi şirketlerin en önemli görevlerinden biri haline geliyor. Biz de teknolojik gelişmeleri yakından takip edip kendi sistemlerimize uyarlamak ve bu konularda hem bilgimizi hem de uygulama tecrübelerimizi artırmak için çaba gösteriyoruz.

Android Pos ürününüzün gelişim hikâyesini ve özelliklerini anlatır mısınız?

Ekosistemimizin yeni oyuncusu olan Android Pos için 4 yıldır aralıksız çalışmalarımıza devam etmekteyiz, şu an için cihaz noktalarımız belirgin olduğu gibi Kasım ayı itibariyle 2.500 noktada Android Pos cihazımız sahada yerini alacaktır. Testlerimizi tamamlamış olup, Üye işleri dağıtımlarımız da devam etmektedir. Android Pos için İmzapos olarak, diğer cihazlardan farklı 2 uygulama geliştirerek, üye işyerlerine müşteri çekme ve ödemelerini farklı yöntemlerle alma gibi kurgularımız da mevcut. Kısa vadede dijital ödemeleri fiziki noktalarla birleştirerek, son kullanıcının alışkanlığı olan fiziki cüzdanı dijitale dönüştürerek 2 yıl içinde 18.600 noktada ödeme alma, para transferi, fatura ödemelerine kadar tek bir merkezi sabit üye işyerlerine çevirme arzusundayız.

Hangi sektörlerde ağırlıklı tercih ediliyor, sektöre getirdiği farklılıkları paylaşır mısınız?

Sektör ayırt etmeksizin ürünümüz tüm kulvarlarda önemli bir oyuncu olma yolunda emin adımlarla devam edecek olup, şirketimizin önceliği perakende olarak görünmekte. Ancak son dönemde almış olduğumuz başvurular sonucunda gıda sektörü önceliği taşımakta. Esnafl arımızdan da test aşamasında olduğumuz pilot bölgelerle hizmet ağımızı nitelik olarak belirlemeyi hedef olarak bir sektöre bağlı olarak hedeflemedik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir