HİZMET NOKTALARINI GENİŞLETİYOR, ÇEŞİTLİLİĞİ ARTIRIYORUZ

Ankagrup Lojistik Temizlik A.Ş. Genel Müdürü Kamuran Anka ile Nisan sayımızda gerçekleştirdiğimiz röportajımızda Anka, “2023 yılında teknolojiye yaptığımız yatırımları artırarak hizmet verdiğimiz AVM’lerde teknolojinin tüm imkân ve kabiliyetlerinden maximum düzeyde faydalanmayı hedefliyoruz.” diyerek bu yılki hedeflerinden bahsetti.

AVM içi taşımacılık AVM’ler için oldukça büyük önem arz ediyor. Ankagrup Lojistik olarak taşıma sırasında nelere dikkat ediyorsunuz, kullandığınız ürünlerinizden okuyucularımıza bahseder misiniz?

Ankagrup Lojistik olarak teknolojik at yapımızı, yapmış olduğumuz yatırımlar ile sürekli geliştiriyoruz. Kullandığımız QR Kod sistemi sayesinde mağazalara özel üretilen QR Kodlu barkod okuyucular ile çalışma arkadaşlarımızda bulunan terminal ve mobil yazıcılar ile tüm lojistik süreçlerini anlık olarak takip ediyoruz. Teknolojik alt yapımız sayesinde serverlarımızda yapılan tüm işlemler kayıtlı olarak kalmaktadır. AVM yönetimleri ve mağazaların talepleri doğrultusunda anlık olarak mağazalara bilgi verilmektedir Bu sayede hem güvenli bir hizmet vermiş oluyoruz.

Mal kabul sırasında ve sonrasındaki ürün taşımacılığı çalışma sürecinizden bahseder misiniz, bünyenizdeki koordinasyonu nasıl sağlıyorsunuz?

AVM’ler binlerce metrekare açık ve kapalı alanlardan oluşan, içerisinde yüzlerce mağaza restoran, cafe, oyun eğlence alanları barındıran çok büyük yerleşkelerdir. AVM’lerin içerisinde ürünlerin bir noktadan diğer bir noktaya taşınması, dağıtım ve sevkiyat işlemleri profesyonel olarak yapılması gereken bir lojistik operasyonudur. Bu anlamda çözüm ortağı olarak çalıştığımız AVM’lere ürün kabul süreçlerini yöneterek AVM’lerin iş yükünü bir anlamda hafifletiyoruz. AVM Lojistiği hizmeti ürün kabul noktasının her türlü organizasyonu, işletmelerle olan koordinasyonu, ürün kabul noktasının kullanımında rezervasyon planı oluşturulması, ürün kabul noktasından işletmelere gelen tüm kargo, posta ve diğer tüm ürünlerin işletmelere eksiksiz, hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştırılması süreçleri ile diğer taşımacılık hizmetlerinden farklıdır. Koordinasyonu yılların verdiği tecrübeyi aktardığımız ve sürekli eğitim süreçleri ile desteklediğimiz ekip arkadaşları ile sağlıyoruz.

Yıl içerisindeki gerçekleştirmeyi düşündüğünüz yeni proje ve yatırımlarınız var mı?

2023 yılında teknolojiye yaptığımız yatırımları artırarak hizmet verdiğimiz AVM’lerde teknolojinin tüm imkân ve kabiliyetlerinden maximum düzeyde faydalanmayı hedefliyoruz. 2023 yılı Mart ayı ile birlikte hizmet vermeye başladığımız AVM’lere odaklanıp aynı zamanda yeni AVM görüşmelerine hız kesmeden devam ediyor ve güçlü kadromuz ile hizmet noktalarını sürekli genişletiyoruz. AVM’lere; lojistik, muhaberat, danışma hizmeti, kargo dağıtım hizmeti, teslimat noktası hizmeti, vale gibi hizmetler ile çeşitliliği artırıyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Sektörde kaliteli hizmet veren firmamız her geçen gün mutlu müşteri sayısını artırmaktadır. Yıllardır AVM sektöründe hizmet veriyoruz. Kaliteli ve güvenli bir şekilde hizmet sunduğumuzdan dolayı emin adımlarla sektörde büyümeye devam ediyoruz. Geliştirdiğimiz teknolojik çözümler ile hizmet kalitesini sürekli artıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir