DOĞRU ÜRÜNÜ DOĞRU YERDE KULLANMAK, SAĞLIĞI KORUYOR VE TASARRUF SAĞLIYOR

Temizlik yaparken doğru ürünü doğru yerde kullanmak hem sağlık açısından büyük önem taşıyor hem de temizlenen yüzeylere zarar vermeden temizlik yapılmasına katkı sağlıyor. Bunun yolu da profesyonel temizlik ve hijyen eğitiminden geçiyor. Adonis İş Geliştirme ve Eğitim Müdürü İlker Akın ile Eylül sayımızda keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Temizlik yaparken hangi ürününün nerede kullanılacağı, miktarının ne kadar olması gerektiği hem sağlık hem de ürün tasarrufu için önemli konular arasında yer alıyor. Bu nedenle temizlikhijyen ve ürün kullanımı eğitimi büyük önem taşıyor. Yüzde 100 yerli sermaye ile Türkiye’de endüstriyel temizlik ve hijyen çözümleri sektörünün öncüsü olan Adonis’in İş Geliştirme ve Eğitim Müdürü İlker Akın, Adonis ürünlerini, ürün kullanırken dikkat edilmesi gerekenleri ve Adonis’in eğitim ve danışmanlık hizmetini anlattı.

Doğru ürün doğru yerde kullanılmalı

Ürün kullanım eğitiminin önemine dikkat çeken Akın; “Hem sağlık hem kaliteli iş hem de tasarruf açısından doğru ürünü doğru yerde ve doğru miktarda kullanmak oldukça önemli. Malzeme, ekipman ve yüzeylerin ekonomik ömürlerini artırmak, çalışan ile müşteri güvenliği ve sağlığını gözetmek için de bu eğitim önem taşıyor. Personelin ürün kullanımı konusunda eğitim alması, iş kazalarının ve hatalı kullanımlarının önlenmesi noktasına da katkı sağlıyor. Doğru ürün kullanımı bilgisi ürün performansının maksimum düzeyde olmasını sağlarken, kirlenmeyi geciktiriyor. Bilgili ve bilinçli personel yetiştiren bir işletme temizliği ve hijyen bilinci ile anılan bir kurum olduğundan müşteri memnuniyeti de sağlıyor. Bu nedenle personelin temizlik ve hijyen, ürün kullanımı konularında eğitim almasını tavsiye ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kurumlar Adonis ile tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyor

Akın; “Adonis, Türkiye’nin en bilinir ve güvenilir gruplarından biri olan Bilkent Holding Kurumsal Hizmet grup şirketlerinden biridir.Bunun yanı sıra ‘güvenli tedarikçi’ belgemiz de bulunuyor. Geniş bir ürün yelpazesine sahip firmamızda kurumlar tek bir firmadan tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Ayrıca tüm ürünlerimiz yüzde 100 yerli ve kaliteli. Servis ağımızın yaygın ve hızlı olması da işletmeler için artı bir özellik. Eğitim ve servis ağındaki çalışanlarımız ise sektörde 25 yıllık tecrübesi bulunan deneyimli kişiler. Adonis’in gelirinin vakıf aracılığıyla eğitime harcanması da eğitime verdiği önemin bir göstergesi.” diyerek Adonis ürünlerini temizlik konusunda rakiplerinden ön plana çıkaran özelliklerinden bahsetti.

Eğitim şirketi seçerken sektörel tecrübeye dikkat edilmeli

Akın aynı zamanda temizlik, hijyen ve ürün kullanımı konusunda eğitim ve danışmanlık hizmeti almak isteyen kurumların dikkat etmesi gerekenler noktasında, “Firmalar temizlik ve hijyen konusunda eğitim şirketi seçerken öncelikle sektörel tecrübeye dikkat etmeliler. Referanslara bakmalarında da yarar var. Örneğin, konaklama, hastane, yemek servisi, çamaşırhane, restoran, banka şubeleri, tesis yönetimi firmaları ve eğitim kurumlarındaki tecrübelerimiz, bizi tercih eden firmalar için önemli bir referans oluyor” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir