BOĞAZİÇİ YÖNETİM, İSTANBUL’UN HER YERİNDE VATANDAŞA DOKUNUYOR

Kurulduğu günden bu yana tesis yönetiminde kaliteli hizmetlerine devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi Boğaziçi Yönetim AŞ, İstanbul’un ortak yaşam alanlarında, simge tesislerde ve daha birçok toplu alanlarda hizmetlerine devam ediyor. Sektörel ilklere imza atmaya devam eden Boğaziçi Yönetim AŞ, hayata geçirdiği projeleri ile EFQM Mükemmellik Modeli’nde 3 Yıldız ödülüne layık görülen ilk tesis yönetim şirketi oldu.

Boğaziçi Yönetim AŞ, benzersiz özellikleriyle dünyanın sayılı şehirlerinden biri olan İstanbul’un ortak yaşam alanlarında, Büyük İstanbul Otogarı ve Kemerburgaz Kent Ormanı gibi simge tesislerde, toplu konutlar, şehir tuvaletleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) öğrenci yurtları, kamu kurum ve kuruluşlarına yönetim danışmanlığı hizmeti başta olmak üzere, tesislerin ihtiyaçlarını karşılayacak hizmetleri veriyor. 1997 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştirak şirketi olarak toplu konutlara yönetim hizmeti vermek üzere kurulan Boğaziçi Yönetim AŞ, Büyük İstanbul Otogarı ve Kemerburgaz Kent Ormanı gibi İBB’nin en önemli projelerinden iki ortak yaşam alanının da işletme yönetimlerini devralarak faaliyet alanını tesis yönetim hizmetleri alanına yükseltirken, sektörün öncü firması olma yoluna çıktı.

Hedef öncü olmak

Bu bağlamda tesis yönetimindeki başarılarını, ödüllerle tescilleyen Boğaziçi Yönetim AŞ, sektörel birçok ilke de imza attı. Kalite yolculuğunda, 2022 yılında ilk kez dahil olduğu EFQM Mükemmellik Modeli’nde Üstün Performansta Yetkinlik Aşamasında 3 Yıldız Belgesi almaya hak kazanarak, bunu başaran ilk tesis yönetim şirketi oldu. Kemerburgaz Kent Ormanı’yla ise 2022 yılında çevre yönetimi alanında dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan “Yeşil Anahtar”ı Turistik Cazibe Yerleri kategorisinde kazandı. Bunu da başaran ilk orman işletmesi oldu. 2023’te ise üst üste 2. kez bu ödüle layık görüldü. Son olarak hayata geçirilen Tesis Yönetimi Eğitim Programı ise şirketin bu hedefine yönelik sektörel olarak büyük yankı uyandıran hamlesi oldu. Enstitü İstanbul İSMEK, Bölgesel İstihdam Ofisi ve Tesis Yönetim Derneği ( TRFMA) iş birliği ile tesis yönetimi sektörüne uzman kişiler yetiştirerek, istihdam sağlamak amacıyla hayata geçirilen eğitim programı ilk mezunlarını verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir