ALNEO GÜÇLÜ PERFORMANSIYLA ZİRVEYİ KORUYOR

Insha Ventures’in geliştirdiği fintek çözümü PosBasit ve cep POS çözümü Alneo, e-ticaret dünyasındaki firmaların ihtiyaç duyduğu sanal POS tahsilat sistemlerini standartlarıyla birlikte sunup, şirketlere zamandan ve mekândan bağımsız, POS cihazı kullanmadan akıllı telefonlarla tüm kredi kartlarından tahsilat almayı sağlıyor. Alneo ve PosBasit Satış ve Büyüme Direktörü Zehra Aksoy ile Haziran sayımızda ürünleri hakkında konuştuk.

Bulunduğunuz sektörün ileri gelen firması Insha Ventures olarak sanal POS ürünüz olan PosBasit ve cep POS çözümü Alneo’dan bahseder misiniz?

Sanal POS çözümümüz PosBasit ile e-ticaret dünyasındaki firmaların ihtiyaç duyduğu sanal POS tahsilat sistemlerini PCI DSS ve 3D Secure güvenlik standartlarıyla birlikte rekabetçi oranlarla sunuyoruz. Üye işyerinin uğrayabileceği tüm dolandırıcılık girişimlerini 7/24 takip edip aksiyon alarak, tahsilatların uçtan uca güvenli bir şekilde alınmasını sağlıyoruz. Ayrıca başarılı tahsilat oranımızı, sistem içerisindeki geliştirmelerle en yüksek seviyeye çıkararak sorunsuz bir müşteri deneyimi sunuyoruz. Türkiye’nin lider cep POS çözümü Alneo ise şirketlere zamandan ve mekândan bağımsız geleneksel POS cihazı kullanmadan sadece akıllı telefonlarıyla tüm kredi kartlarından doğrudan, NFC, eposta ve SMS gibi kanallardan tahsilat almayı sağlıyor. KOBİ’lerin en yakın dostu Alneo ile işletmelerin dijital ihtiyaçlarını tek bir uygulamada toplamak için yenilikçi çözümler üretirken müşteri memnuniyetini ve güvenliğini ön planda tutuyoruz.

2023 yılının ilk çeyreğini geride bırakırken fintek sektörünü ve sizlerin geldiği konumu değerlendirir misiniz?

Fintek sektörü 2023’ün ilk çeyreğinde büyüyerek daha iyi yatırım rakamlarına ulaşacağının sinyallerini güçlü bir şekilde verdi. Bu durum hem yatırımcıları hem de Fintek sektörünün oyuncularını iştahlandırıyor. İstanbul Finans ve Teknoloji Üssü’nün açılması, Milli Fintek Strateji Belgesi’nin çıkacak olması, ödemeler alanındaki merkezileşme, bankacılıkta değişen alışkanlıklar ve düzenleme deney alanlarının genişletilmesi gibi yeniliklerle yakın zamanda karşılaşacağımızı gözlemledik. Servis bankacılığı modeli uygulamalarıyla da banka ve Fintek iş birliklerinin önümüzdeki günlerde daha çok konuşulacağını ve paylaşımcı sürdürülebilir finansa yön vereceğini düşünüyoruz. Gömülü finans uygulamalarının iyice hayatımıza girdiği son yıllarda, kullanıcı beklentilerinin de uçtan uca tüm finansal ihtiyaçları içeren çözümler olduğunun da farkındayız. Finansal ekosistemdeki büyüme atağını kendi ürünlerimizde de görüyoruz. Alneo, yılın ilk çeyreğinde rekor kırarak Türkiye’nin lider cep POS’u olmaya devam etti. Alneo’da işlem adetlerimizi geçen yıla göre yüzde 10’dan fazla artırdık ve işlem hacimlerimizi yaklaşık yüzde 35 yükselttik. Ayrıca, sanal POS ürünümüz PosBasit ile işlem hacmimizi yılın ilk çeyreğinde iki katına çıkardık.

Önümüzdeki dönemler için yatırımlarınız ne yönde olacak, özellikle teknolojinin gelişimiyle POS ürünlerinizde ne gibi yenilikler düşünmektesiniz?

Gelişmeleri, regülasyonları ve yenilikçi teknolojileri yakından takip ederek müşteri deneyimlerini iyileştirip piyasanın ihtiyaçlarına uygun yenilikler eklemeyi sürdürüyoruz. Yakın zamanda Alneo’ya NFC ile Tahsilat seçeneğini dahil ederek müşterilerimize beşinci bir tahsilat alternatifi sunduk. PosBasit’te ise daha uygun komisyon oranlarına anlık ulaşım sağlayacak teknolojik altyapı sunmayı hedefliyoruz. Ayrıca, vergi usul kanunundaki yeni düzenlemeler ve eticaret kanununun teknolojiye uygun yanlarını ürünlerimize entegre ederek, mevcut ve potansiyel müşterilerimize teferruatlardan uzak kolaycı bir yapı kurmaya çalışıyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Çevreye ve ekosisteme verdiğimiz önemi, geliştirdiğimiz finansal teknoloji ürünleriyle destekliyoruz ve müşterilerimize de aynı bilinci aşılıyoruz. Tüm finans sektörünün bu konuda aynı özveriyi göstermesi gerektiğine inanıyoruz. Ayrıca, teknolojinin ve iş birliklerinin daha ön planda tutulduğu bir finans geleceğine doğru ilerlediğimiz bugünlerde, kapsayıcılığı yüksek ve geleneksel alışkanlıkları kolaylığa dönüştürecek çalışmalarımız devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir