Mall Report Blog AVM İranlı turistler, Erzurum MNG’ye akın etti
AVM

İranlı turistler, Erzurum MNG’ye akın etti

MNG Yönetim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Dr. Aydoğan Süer’in girişimleri ile rotayı Erzurum’a çeviren İranlılar, akın akın otobüslerle Doğu’nun en büyük AVM’sini ziyarete geliyorlar. Nevruz Bayramı tatilini fırsat bilen İranlılar, hem alışveriş yapmak hem de keyifli vakit geçirmek için Erzurum MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ni tercih ettiler.

Nevruz Bayramı tatillerinde farklı şehirler gezerek alışveriş yapmak isteyen İranlıların tercihi Erzurum oldu. Tur otobüsleriyle şehre gelen İranlı turistler MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ne adeta akın etti. İranlı turizm acenteleri ile yapılan anlaşmalar ile her gün kente onlarca otobüs seferi düzenleniyor. Sınır kapısına yaklaşık 250 kilometre uzaklıkta bulunan Erzurum’da Nevruz tatillerini geçirmek isteyen İranlılar aynı zamanda kentteki alışveriş merkezlerinde vakit geçiriyor. Erzurum MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde dünyaca ünlü markaların mağazalarının yer alması, yabancı turistler için en büyük tercih sebeplerinden biri. Otobüsler ile şehre gelen İranlılar, güler yüz ve geleneksel misafirperverlikle karşılanıyor. Palandöken Kayak Merkezi’ni de gezmeyi ihmal etmeyen İranlılar, şehre ekonomik katkı sağlıyor.

Şehrin ekonomisine ciddi katkı sağlıyorlar

İranlı turizm firmaları ile anlaşma yaptıklarını belirten MNG Yönetim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Dr. Aydoğan Süer, “Alışverişin adresi MNG olarak İranlı misafirlerimizi ağırlıyoruz. Gelen misafirlerimize çeşitli ikramlarımız ve etkinliklerimiz oluyor. Özellikle İran’da yaşayan insanların Erzurum ile farklı bir bağları var.

Bizler bu bağın daha da kuvvetlenmesi için girişimlerde bulunduk ve çalışmalarımız sonunda misafirlerimizin sayısı her geçen yıl artıyor. Bu sayede şehrimizdeki kış turizminin yanında alışveriş potansiyelinin de varlığı tanıtılmış oldu. Bu ziyaretlerin şehir ekonomisine çok ciddi katkıları var.” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Exit mobile version