Mall Report Blog Perakende Watsons deneyimini yaşayan müşteri sayımızı artırmayı hedefliyoruz
Perakende

Watsons deneyimini yaşayan müşteri sayımızı artırmayı hedefliyoruz

Watsons Türkiye Pazarlama ve Ticaret Direktörü Cem Demiröz ile bir araya geldiğimiz Şubat sayımızda önümüzdeki 5 yıl içerisinde Watsons deneyimini yaşayan müşteri sayısını artırma hedefiyle çalışmalarını sürdüreceklerini aktaran Demiröz, Sevgililer Günü için de hediye alternatiflerini okurlarımız için sıraladı.

Bakımlı ve güzel görünmek sadece kadınların değil erkeklerin de artık tercih ettiği bir yaşam stili halini aldı. Bu bağlamda hem kadın hem de erkek ürün gruplarınızda yeni yılda Watsons olarak kendinize nasıl bir rota çizeceksiniz?

Son dönemde, özellikle cilt bakım kategorisinde erkek tüketiciler de kadın tüketiciler kadar bilinçli ve cilt bakım rutinlerine yeni ürünler eklemek için hevesli durumdalar. Erkek müşterilerimizin bu talebini karşılayacak daha geniş bir erkek ürün portföyü sunmak, kadın müşterilerimiz için sunduğumuz portföyü genişletmek, erkek bakım ürünlerinin ciro içerisindeki payını ve Watsons deneyimini yaşayan müşteri sayımızı artırmak önümüzdeki 5 yıl içerisindeki hedefl erimiz arasında.

14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel olarak hazırladığınız kampanya çalışmalarınızdan bahseder misiniz, hediye tercihleri konusunda kafası karışık olanlara Watsons olarak sunacağınız özel alternatifl erden bahseder misiniz?

Sevgililer Günü’nün öne çıkan renklerinden olan kırmızının en güzel tonlarını, kendinizi ve sevdiklerinizi mutlu edecek en güzel hediye seçeneklerini, mağazalarımız ve online kanallarımızda müşterilerimizle buluşturuyoruz. Yüzlerce markanın ve Revolution, Unfilter Beauty, Frudia, Deborah Milano gibi sadece Watsons’ta bulabileceğiniz markaların en sevilen ürünlerini avantajlarla müşterilerimize sunuyoruz. Sevgililer Günü öncesinde iletişimini yapmaya başladığımız avantajlar müşterilerimizin takibinde oluyor ve bu da hızla satışlara yansıyor. Bu özel güne hazırlanmak ya da sevdiklerinin yüzünü güldürmek isteyenlerin, cilt bakımı, kişisel bakım, makyaj, Kore güzelliği ve daha birçok kategorideki en sevilen ürünleri Watsons’ta bulmaları mümkün. Diğer özel günlerden farklı olarak Sevgililer Günü, makyaj ve kozmetikte daha çok satış yaptığımız, ışıltılı ve canlı renklerin yanı sıra kırmızı gibi iddialı renklerin de rağbet gördüğü bir dönem oluyor.

Sevgililer Günü öncesinde kişisel bakım kategorimiz de büyük bir ilgi görüyor. Güneş koruyuculu kremler, makyaj temizleme solüsyonları, cilt bakım kremleri; yüz, göz ve saç serumları, şampuanlar, saç bakım ürünleri ve ağız bakım ürünleri gibi günlük kullanımda her zaman ihtiyaç duyulan, kişisel bakımın vazgeçilmezi olan ürünler de müşterilerimizin odağında oluyor. Güzel bir cilt bakımının ardından özenli bir makyaj isteyenler ise, far paletleri, göz kalemleri ve ten ürünlerinde ışıltılı ürünler tercih ederken; her zamankinden farklı renklerde ojeler, parlak ve kalıcı lip glosslar ve doğal görünüm sunan allıklarla makyajlarını tamamlıyor. Tüm bu seçeneklere Watsons avantajlarıyla ulaşan müşterilerimiz Sevgililer Günü alışverişlerini de gülen bir yüzle yapıyor.

Exit mobile version