Mall Report Blog Eğlence Geliştirdiğimiz konseptlerle pazara yenilik katıyoruz
Eğlence

Geliştirdiğimiz konseptlerle pazara yenilik katıyoruz

Yıllık hacimlerinin yüzde 10’luk kısmını yenilikçi yaklaşımlar adına AR-GE ve ÜR-GE faaliyetlerine harcadıklarını ifade eden Okko Group Yönetim Kurulu Başkanı M. Onur Karadağ, geliştirmiş oldukları farklı konseptlerle ve ilgi çeken tasarımlarla eğlence sektörüne yenilikler kattıklarını ifade etti.

Yurt dışı pazarına hizmet verme amacıyla kurmuş olduğunuz Okko Global’in faaliyetlerinden bahseder misiniz, ulusal arenada markanızın eğlence sektöründeki konumu nedir?

2023 yılında kurmuş olduğumuz Okko Global firmamız entertainment sektöründe fikir aşamasından başlayarak; kullanıcı ihtiyaç analizi, alan analizi, konsept-tema oluşturma, tasarım geliştirme ve uygulama aşamalarını izleyerek farklı, yenilikçi ve fizibilitesi yüksek parklar üretmektedir. Tüm eğlence sektörü oyun gruplarında kapalıaçık parklar için projeler yapabilme yeteneklerine sahip bir firmadır. Özellikle uluslararası standartlarda, kaliteli ve güvenli parklar yapmak ilkesiyle yola çıkan firmamız yeni kurulmuş olmasına rağmen, ortaklarının ve yönetim ekibinin yüksek tecrübeleriyle oldukça hızlı bir şekilde pazardaki yerini hızlıca alacaktır. Diğer firmalarımızdaki işletmeci yönümüzü de dikkate alacak olursak parklarda, ürün seçimi, yerleşimi ve işletilebilir olması hususlarında müşterilerimize avantajlar sağlamaktayız.

Global pazarda Okko imzasıyla hangi ülkelerde karşılaşıyoruz, kısa ve orta vadede marka vizyon ve misyonunuza uygun yeni hedef bölgeleri olarak kendinize neleri belirlediniz?

Özellikle Avrupa, Balkan ülkeleri, Orta Doğu ve Arap ülkelerini öncelikli hedef olarak belirleyen firmamız, bu gelişen pazarlarda önemli bir tedarikçi olan ülkemizin önemli bir firması olarak pazardaki yerini almaktadır. Özellikle imalat anlamında hem lojistik hem de maliyet avantajı sağladığımız bu pazarlarda gelişen teknoloji ve uygun fiyat avantajıyla, kaliteli parklar üreterek müşterilerimize önemli avantajlar sağlamaktayız. Markamızı yapmış olduğumuz parkların kalitesi ve referanslarıyla günden güne bilinir hale getirmekteyiz.

Okko Group olarak AR-GE ve ÜR-GE çalışmaları yatırımlarınızın ne kadarlık bir oranını kapsıyor, markanızı ileri taşıyabilmek adına yeni yılda bu alanda ne tür yatırımlar gerçekleştireceksiniz?

Eğlence endüstrisi günden güne gelişen ve sürekli yenilik isteyen bir sektördür. Biz de bu farkındalıkla üretim ve tasarım yapmış olduğumuz sektörlerimizde gelişmeleri yakından takip ediyor ve teknolojiyi en iyi şekliyle kullanarak yenilikler katıyor, rekabetçi olan sektörümüzde öne çıkabilmek için AR-GE ve ÜR-GE noktasında yatırımlar yapıyoruz. Yıllık hacmimizin %10’luk kısmını yenilikçi yaklaşımlar adına AR-GE ve ÜRGE faaliyetlerine harcıyoruz. Geliştirmiş olduğumuz farklı konseptlerle ilgi çeken tasarımlarla pazara yenilikler katıyoruz.

default
Exit mobile version