Mall Report Blog Öne Çıkanlar LÜKS PERAKENDE SEKTÖRÜ İKİNCİ YARIDA BÜYÜYECEK
Öne Çıkanlar Perakende

LÜKS PERAKENDE SEKTÖRÜ İKİNCİ YARIDA BÜYÜYECEK

Deprem ve seçimin getirdiği ekonomik etkilere rağmen yılın ilk yarısında lüks perakende sektörü kendi içinde nispeten büyüme gösterdi. Değişen kullanıcı deneyimlerinin, sektörün büyümesinde belirleyici olduğu belirtildi.

Sektörde büyüme beklediklerini söyleyen Enplus Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Murat Hatipoğlu, ilk yarıda oldukça umut vadedici bir tablo gördüklerini ifade etti.

Hatipoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkemizi sarsan deprem ve uzun süre gündemden düşmeyen seçim telaşına karşın toplamda enflasyondan arındırılmış olarak yüzde 35’in üstünde bir büyüme sağladık. 2023’ün ilk yarısında dünyaca ise ünlü Alman markası Liebherr ile bir ortaklık imzaladık.

Liebherr artık Enplus bünyesinde olacak. İlk ürünler gelmek üzere, çok hızlı bir şekilde de mağazalarımızda yerlerini alacaklar. Liebherr’in globalde yaptıkları ciro 1,3 milyar euro. Bu anlamda Liebherr markası ile Türkiye’de de önemli bir beklenti içerisindeyiz. Yine ilk yarıda Ankara’da toplam dört mağazanın açılışını gerçekleştirdik. Aynı şekilde Antalya’da bir mağazamızın açılışını yaptık.”

Exit mobile version