Mall Report Blog AVM 212 OUTLET, SÜRDÜRÜLEBİLİR PROJELERİYLE ÖNE ÇIKIYOR
AVM

212 OUTLET, SÜRDÜRÜLEBİLİR PROJELERİYLE ÖNE ÇIKIYOR

212 Outlet AVM Genel Müdürü Hasan Necip Akol’u ağırladığımız Nisan sayımızda Akol; Sıfır Atık projesiyle gerçekleştirdikleri geri dönüşümü, elektrik ihtiyacını karşılamak adına rüzgar enerjisinden faydalanmak için hayata geçirecekleri projeyi ve temiz enerjiye geçiş sürecinde otoparklarına yerleştirdikleri elektrikli şarj istasyonuyla AVM’nin sürdürülebilirlik konusunda yürüttüğü politikayı okurlarımızla paylaştı.

11 ayın sultanı Ramazan ayında 212 Outlet AVM olarak müşterileriniz için ne tür etkinlikler düzenlemeyi planlıyorsunuz?

Ramazan ayı süresince Cuma ve Cumartesi günleri iftar saatinden önce ve sonra yemek katımızda tasavvuf müzik ekibimiz olacaktır. Ayrıca Ramazan Bayramı’nda minik ziyaretçilerimize özel geleneksel Ramazan eğlenceleri aktiviteleri ile pamuk şeker ve patlamış mısır ikramlarımız olacak.

Her sektörde olduğu gibi AVM’lerde de sürdürülebilirlik büyük önem arz etmekte. Siz bu konu bağlamında neler yapmaktasınız, sürdürülebilirlik politikanızdan söz eder misiniz?

Öncelikle Sıfır Atık projesine taviz vermeden, tüm mağazalarımızı da teşvik ederek devam etmekteyiz. Yerel yönetimlerle iş birliği içinde çalışarak hem yönetim olarak hem de mağazalar olarak atıklarımızı geri dönüştürüyoruz. İlerleyen dönemler adına yeşil-temiz enerji kaynakları için çalışmalarımız devam ediyor. Alışveriş merkezimizin elektrik ihtiyacının bir kısmını rüzgar enerjisinden sağlamak için girişimlerimiz sürmektedir. Ayrıca temiz enerjiye ziyaretçilerimizi teşvik etmek adına, otoparkına elektrikli şarj istasyonu koyan ilk alışveriş merkezlerinden biri olduk.

Gelişen ve her geçen gün yenilenen dünya karşısında sektörler hızlı kararlar ile değişim yoluna girmekteler. Sizce günümüz dünyasında AVM finansman modelleri nasıl olmalı, sizler ne gibi çalışmalar yapmaktasınız?

Döviz bazında olan kredimizi, kredi kullanmış olduğumuz banka ile anlaşarak Euro’dan Türk Lirası’na dönüşümünü gerçekleştirdik. Bu durum gelecek planlarımızı gerçekleştirmemiz için önemli bir dayanak oldu. Her sektörde olduğu gibi alışveriş merkezleri de gelir-gider dengesini bulmaya çalışmalı.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da turist ziyaretçiler için çalışmalarımızı artırarak devam ettireceğiz. Bu sayede hem markalarımıza hem de ülkemize ekonomik olarak katkı sunacağız. 2023 yılı bahar ve yaz aylarının sektörümüz için hareketli geçeceğini düşünüyorum, bu hareketlilikle birlikte, yine sektör ortalamasının üstünde mağaza ciro oranlarını yakalayacağımıza eminim.

Exit mobile version