Mall Report Blog Perakende TÜRKİYE’DE 30, YURT DIŞINDA 6 ÜLKEDE 40 MAĞAZA AÇACAĞIZ
Perakende

TÜRKİYE’DE 30, YURT DIŞINDA 6 ÜLKEDE 40 MAĞAZA AÇACAĞIZ

Türkiye’nin genç, bir o kadar da dinamik ev tekstil, dekorasyon markası Bella Maison, 2016 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışı mağaza yatırımlarını sürdürüyor. Bugün Bella Maison’un Türkiye’de 13, yurt dışında 8 mağazasının bulunduğunu dile getiren Bella Maison CEO’su Muhammed Tan, Türkiye’de 30, yurt dışında 6 ülkede 5 yıl içinde 40 mağaza açacaklarını söyledi. Tan, “Dünya ev tekstili ve dekorasyon pazarındaki payımızı yurt dışı mağazalarımız ile artıracağız.” dedi.

2022 yılında mağaza yatırımları, yeni ürün ve kategorileriyle adından söz ettiren Bella Maison, gelecekten de oldukça umutlu. Markanın gelecek hedeflerini dinlediğimiz Tan; rotalarını dünyaya çevirdiklerini global iş birlikleri ve e-ticaret gibi tüm fırsatları değerlendirdiklerini dile getirdi.

Yurt içi ve yurt dışında ulaştığınız mağaza sayılarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?

Hilltown AVM’de 2017 yılında açtığımız ilk mağazamız sonrası İstanbul, Ankara, Bursa, Muğla, İzmir gibi birçok şehirde 13 mağazamız ile ürünlerimizi kullanıcılarımızla buluşturuyoruz. Yurt dışında ise Cezayir’de 4, Özbekistan’da 2, Birleşik Arap Emirlikleri’nde 2 mağazamız bulunuyor. Türkiye’deki bütün mağazalarımız AVM’lerde yer alıyor. Viaport, Mall Of İstanbul, Cevahir, İstinyePark, Emaar gibi önemli birçok AVM’de varız.

Son 1 yılı değerlendirip, gelecek dönem hedeflerinizden bahseder misiniz?

Bella Maison olarak son bir yıl içerisinde yaklaşık 6 ülke ile perakende distribütörlüğü sözleşmesi imzaladık. Önümüzdeki 5 yılda yurt dışında 40 mağaza açacağız. Yurt içinde ise 30 mağazaya ulaşmayı planlıyoruz. KKTC’nin yanı sıra Libya’da da mağaza açacağız. Filistin’de çok güzel bir ticaretimiz var. Filistin’e toptan satış yapıyoruz. Yakın zamanda mağaza açılış süreci olacak. Bunun yanı sıra Fas’ta çok büyük bir projemiz var. Yaklaşık 20 mağazalık projeksiyonumuz var. İlk mağazamız yaklaşık 2 ay içerisinde açılacak. Fas’ta açılacak olan 20 mağazayı aynı gruba master franchise veriyoruz.

E-ticaret anlamında neler yapıyorsunuz?

E-ticaret anlamında yurt içi ve yurt dışında operasyonlarımız bulunuyor. Yurt içinde; web sitemizin yanı sıra Trendyol, Hepsiburada gibi sitelerle yaptığımız çalışmalar; yurt dışında ise Almanya, İngiltere ve Amerika’da var olan büyük e-ticaret siteleriyle yaptığımız anlaşmalarla 7/24 aktif satış yapıyoruz. Almanya’da kurduğumuz şirketimiz üzerinden Almanya, Romanya, Fransa ve İspanya’da Bella Maison ürünlerinin satışını gerçekleştiriyoruz.

Exit mobile version