Mall Report Blog AVM KURUN AVM DANIŞMANLIK, PROJELERİYLE BÖLGELERE YENİ BİR SOLUK KAZANDIRIYOR
AVM Öne Çıkanlar

KURUN AVM DANIŞMANLIK, PROJELERİYLE BÖLGELERE YENİ BİR SOLUK KAZANDIRIYOR

Mardian Mall AVM’nin danışmanlığını yürüten Kurun AVM Danışmanlık; yurt içi ve yurt dışı yatırımları ile sektörde dikkat çekmeye devam ederken, müşterilerine sağladığı imkanlar ile başarılarını da sürekli kılıyor. Kurun AVM Danışmanlık Yönetici Ortağı Seda Balcı ile proje ve hedefleri hakkında konuştuk. 

Kurun AVM Danışmanlık olarak önümüzdeki yıllar için yurt içi ve yurt dışı yatırımlarınızdan, projelerinizden söz eder misiniz?

Kurun AVM Danışmanlık şirketimiz; özellikle perakende ticari gayrimenkullerin planlanması, geliştirilmesi, kiralanması ve yönetimi konularında uzmanlaşmış; 2004 yılından beri Asya, Avrupa ve Afrika’da hizmetler veren global bir AVM danışmanlık şirketidir. Bu güne kadar 5 milyar USD civarındaki gayrimenkul yatırımlarına hizmet vermiştir.

2021 yılında Mısır-Kahire’nin ilk alışveriş merkezlerinden olan Sun City Mall için mevcut durum analizleri ve gelişen rekabet koşullarında yenilenerek mağaza karması, mimari ve ticari konseptinin geliştirilmesi konularında çalışmalar yapan şirketimiz özellikle Kazakistan, Ukrayna, Çekya, Kosova’da yer alan projelere; Hollanda, Almanya, Bulgaristan, Özbekistan ve Kuveyt merkezli yatırımcılara gayrimenkul geliştirme ve kiralama konularında hizmetler vermiştir.

Halihazırda Balkanlar’da yer alan birkaç proje ile ilgili ön çalışmalar yapan şirketimiz, yurt içinde de Mardin, Şanlıurfa, Aydın, Trabzon ve İstanbul’daki projelerde hizmetlerini sürdürmektedir.

2 yıl önce başarı ile % 90’a yakın dolulukla açılışını yaptığımız Mardian Mall, 30.000 m2 kiralanabilir alanı ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en gözde projesi haline gelmiştir. Günümüzde doluluk oranı ulusal ve uluslararası markalarla % 100’e ulaşmıştır.

Aydın- Nazilli, bölgenin en önemli ticari merkezi olarak konumlanmaktadır. Burada bulunan İnci Yaşam AVM, şehrin merkezinde yer alan otobüs garaj alanının konut ve ticari gayrimenkul olarak değerlendirilmesi neticesinde kentin ihtiyacını karşılayacak bir alışveriş merkezi olarak geliştirilmiş ve Carrefour da kentteki ilk mağazasını açmaya hazırlanmaktadır.

İstanbul’da Mazaya Grubu’nun bir yatırımı olarak geliştirilen Ritim İstanbul için potansiyel müşteri araştırmaları tamamlanmış, fonksiyonel mimari optimize edilmiş ve etki alanındaki nüfusa uygun bir mağaza yapılandırması ile kiralama hizmetlerimiz devam etmektedir.

Şanlıurfa’da orta ve üst gelir seviyesine sahip yaklaşık 25.000 kişinin yaşadığı şehrin en gözde residence alanında yer alan alışveriş merkezi ile ilgili çalışmalara başladık. Birkaç yıl önce yaşamın başladığı, yaklaşık 500 adet konutun yer aldığı alandaki bu projenin Şanlıurfa ticari ve sosyal hayatına yeni bir soluk getireceğine inanıyoruz.

2022 yılının sonlarına yaklaşırken kendi bünyeniz açısından performans değerlendirmesinde bulunur musunuz?

Hizmet verdiğimiz projelerimize baktığımızda planlanan doluluk oranlarına, ziyaretçi sayılarına ve öngördüğümüz ciro hedeflerine ulaşmış bulunmaktayız. Hedef pazarlarımızda pazar payımızı planladığımız şekilde büyütmeye de devam etmekteyiz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Yeni fırsatların geliştiği sektörümüzde hızlı hareket ederek bilimsel, akılcı ve fayda esasına dayalı olarak hareket eden şirketlerin, pazar paylarını geliştirerek kendi alanlarındaki başarılarının sürekli olacağına inanıyoruz. 

Exit mobile version