Ana içeriğe atla

nr

Yves Rocher Vakfı’ndan anlamlı gece

13.03.2017 - 09:24

Yves Rocher Vakfı-Institut de France’ın dünyada 16 yıldır, Türkiye’de ise ikinci kez gerçekleştirdiği ‘Toprağın Kadınları’ ödül töreni, Fransa Sarayı’nda, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü seremonisi çatısı altında Fransa İstanbul Başkonsolosu Bertrand Buchwalter ve Yves Rocher Vakfı başkanı  Claude Fromageot  ev sahipliğinde Fransa Sarayı’nda gerçekleşti.

Kar amacı gütmeden, çevre, eğitim, toplum konularında fayda sağlamak için emek veren kadınları desteklemeyi ve seslerini büyük kitlelere duyurmayı hedefleyen proje kapsamında bugüne dek 50 ülkeden 350 kadın doğaya, topluma, eğitime katkı veren projeleri için ödüllendirildi ve toplam 1.8 milyon euro ödül dağıtıldı. Türkiye kazananları Margarita Dimitrova, Nardane Kuşçu ve Hasibe Akın oldu.

Yves Rocher Türkiye ekibinden basın ve halkla ilişkiler müdürü Niran Hürel ve ekibinden Ceren Yurtseven’in organizasyon sorumlusu olduğu  geceye, sanat,cemiyet ve iş hayatının önde gelen isimlerinin ve basın mensuplarının ilgisi yoğundu.

Yves Rocher Türkiye genel müdürü Elif Berker ‘Kadınlar değişimin temelidir.Bizler Yves Rocher Türkiye ekibi olarak ve  Yves Rocher Vakfı’mızın değerli projesi Toprağın Kadınları’nı Türkiye’ye taşıyarak bu değişimin parçası olmaktan gurur duyuyoruz.’ sözlerini dile getirdi.

nr

Yukarı