Ana içeriğe atla

nr

HEDEF, YURT DIŞINDA DA TÜRK ZİNCİR MARKASI YARATMAK

17.10.2016 - 11:49

BURSA KEBAP EVİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI M. CEM HELVACI: “KENDİ İŞİNİN SAHİBİ OLMAK İSTEYENLERE TARİHİ LEZZETLERE ODAKLI BİR YATIRIM FIRSATI SUNAN BURSA KEBAP EVİ, ANAHTAR TESLİM ŞUBE VEREREK MARKANIN HEM HER BÖLGEDE AYNI STANDARTLARA SAHİP OLMASINI SAĞLIYOR HEM DE YATIRIMCIYA BÜYÜK KOLAYLIKLAR SUNUYOR” DEDİ. 

“Bursa Kebap Evi, 2003 yılında ilk olarak Galeria’da açıldı. Biz markanın ilk bayisi olarak, ilk şubemizi Flyinn’de, ikincisini ise Carousel’de açtık. 2010 yılında ise zor durumda olan 3 şubeli Bursa Kebap Evi’nin imalat ve isim hakkını satın alarak, Helvacı Grup olarak Bursa’nın meşhur kebabı ‘iskender’i lezzet ve kalite standardından ödün vermeden ülkemize ve Avrupa’ya tanıtma yolunda ilk adımı attık” diyen Bursa Kebap Evi Yönetim Kurulu Başkanı M. Cem Helvacı, “Daha çok AVM’lerde yer alan Bursa Kebap Evi, kalitede standardı yakalamak için tek bir merkezde hijyenik koşullarda üretim yapıyor. Leziz, temiz, kaliteli ürünleri tüm restoranlarda aynı standartta, aynı ürün ve servis kalitesi ile sunmak önceliği ile hareket ediyoruz. Öte yandan Bursa Kebap Evi’ni diğer döner restoran zincirlerinden ayıran en önemli özelliklerinden bir diğeri de, ürünlerin tamamen açık mutfakta, misafirlerin gözü önünde hazırlanıp, servis edilmesi ve ürün çeşitliliğimizdir” dedi. 


BURSA KEBAP EVİ HIZ KESMEDEN BÜYÜYOR… 
“Hızla yeniden yapılanan Bursa Kebap Evi’nin bugün 8 tanesi Helvacı Grup’a ait, diğerleri franchise olan toplam 70 şubesi bulunuyor.  Türkiye’de yakaladığımız başarıyı yurt dışına da taşıyarak Almanya’da bir girişimciyle 7 şubelik bir master franchise anlaşması yaptık. İlk şubemizi geçtiğimiz yıl Almanya’nın Saar-Brücken kentinde açtık. Türk halkının vazgeçemediği iskenderi yurt dışına taşıyarak yurt dışında bir Türk zincir markası yaratma hedefindeyiz” açıklamasında bulunan Helvacı, “Bursa Kebap Evi olarak, 6 yıl gibi kısa bir sürede yurt içinde 30 ilde ve Almanya’da şube açtık. Hız kesmeden büyümek hedefimiz… Bu doğrultuda da 2016 yılı için yurt içi franchise hedefimiz 25 yeni şube, yurt dışı için hedefimiz ise 10 yeni şube.  En kısa sürede 81 ilde ve özellikle yakın coğrafyalarda büyümeye kararlıyız. Kuveyt ve Suudi Arabistan ile franchise görüşmelerimiz sürerken, Azerbaycan’dan da konuya ilişkin talepler alıyoruz” diyerek sözlerine devam etti. 

TARİHİ LEZZETLERE YATIRIM
Frachise şartlarına yönelik bizlere bilgi veren Helvacı, “Kendi işinin sahibi olmak isteyenlere tarihi lezzetlere odaklı bir yatırım fırsatı da sunan Bursa Kebap Evi, anahtar teslim şube vererek markanın hem her bölgede aynı standartlara sahip olmasını sağlıyor hem de yatırımcıya büyük kolaylıklar sunuyor. Firmamız franchise giriş bedeli olarak 50 bin dolar talep ederken,  Royalty adını verdiğimiz ve franchise’larımızdan aldığımız aylık ciro payımız ise yurt içi için yüzde 4” dedi. 

nr

Yukarı