Ana içeriğe atla

yu7676

MALLREPORT

“Ülkem İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum” Projesi Eskişehir’de

13.02.2017 - 13:25

Koç Holding Dış İlişkiler ve Kurumsal İletişim Direktörü Oya Ünlü Kızıl: “Farkındalık seminerlerimiz ile Türkiye’nin dört bir yanında 65 bine yakın kişiye ulaştık.”

Koç Holding, “Ülkem İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum” projesini Türkiye’nin dört bir yanına taşıyacak farkındalık seminerlerine devam ediyor. Koç Topluluğu bayileri ve bölge müdürlerinin yanı sıra çok sayıda öğrenci ve öğretmenin katılımıyla Eskişehir’de düzenlenen organizasyonun açılışında konuşan Koç Holding Dış İlişkiler ve Kurumsal İletişim Direktörü Oya Ünlü Kızıl, “2015 yılından bu yana AÇEV ve TAP Vakfı işbirliğinde sürdürdüğümüz farkındalık seminerleri ile 65 bine yakın kişiye ulaştık. Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda ısrar etmeyi ve zihinlerdeki değişimi sağlayacak farkındalık çalışmaları için sorumlulukla çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.

Koç Holding’in “Ülkem İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum” projesi kapsamında Eskişehir’de farkındalık seminerleri düzenlendi. Opet Bayi ve Ülkem İçin Gönüllü Elçisi, Ak Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan’ın organizasyonunda Osmangazi Üniversitesi’nde düzenlenen seminere çok sayıda Koç Topluluğu bayisi ve bölge müdürü katıldı. AÇEV yöneticileri “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” konusunu detaylarıyla aktarırken, TAP Vakfı yöneticileri de katılımcılara “İliniz için siz neler yapabilirsiniz? Hangi projelerle ilinizde toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda harekete geçebilirsiniz?” soruları ile interaktif bir içerik sundu. Öte yandan, organizasyon kapsamında Şehit Barış Öztürk Ortaokulu, Melahat Ünügür Ortaokulu ve Şehit Ali Gaffar Ortaokulu’nda da öğrenci ve öğretmenlere yönelik toplumsal cinsiyet eşitliği seminerleri düzenlendi.

“TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ KONUSUNDA ISRAR ETMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ”
Osmangazi Üniversitesi’nde düzenlenen seminerin açılışında konuşan Koç Holding Dış İlişkiler ve Kurumsal İletişim Direktörü Oya Ünlü Kızıl, “Ülkem İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum” projesinde kat edilen yolu katılımcılarla paylaştı. Toplumsal cinsiyet eşitliği meselesinin uzun zamandır Koç Topluluğu’nun odağında yer aldığını belirten Oya Ünlü Kızıl şöyle devam etti: “2013 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde kurulan İş’te Eşitlik Platformu’na üyeliğimizin ardından, HeForShe hareketinin Türkiye’deki destekçisi olduk. Hemen ardından da ‘Ülkem İçin’ projesinin 2015-2017 yılı temasını ‘Ülkem İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum’ olarak açıkladık. Bir yılı aşkın süredir, yoğun bir şekilde sürdürdüğümüz farkındalık eğitimleriyle 14 ili ziyaret ettik. Şirketlerimizde farkındalık seminerlerimiz devam ediyor. Türkiye’nin dört bir yanında ise Ülkem İçin elçisi gönüllü bayilerimizin organizasyonlarıyla toplumsal cinsiyet eşitliği seminerlerimizi yaygınlaştırıyoruz. Güçlü bayi ağımız bu yoldaki en büyük destekçilerimiz arasında yer alıyor. 2015 yılından bu yana AÇEV ve TAP Vakfı işbirliğinde sürdürdüğümüz farkındalık seminerleri ile 65 bine yakın kişiye ulaştık. Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda ısrar etmeyi ve zihinlerdeki değişimi sağlayacak farkındalık çalışmaları için sorumlulukla çalışmayı sürdüreceğiz.”

ÜLKEM İÇİN TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİNİ DESTEKLİYORUM PROJESİ HAKKINDA:

  • Koç Holding, 2006 yılında başlattığı ve her iki yılda bir sosyal kalkınmanın farklı bir alanına odaklanan Ülkem İçin projesinin 2015-2017 yılı temasını “Ülkem İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum” olarak açıklamıştı.
  • Proje kapsamında Koç Holding, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAP Vakfı) ve Koç Üniversitesi Kadın Araştırmaları Merkezi (Koç-Kam) & Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) ile işbirliği yaptı.

Projede Hedefler Şöyle Belirlendi:

  • Koç Topluluğu genelinde kadın çalışanların seviyesini ve oranını yükseltmeye yönelik uygulamalar hayata geçirmek ve toplumsal cinsiyet duyarlı işyeri ortamını oluşturmak.
  • Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda bilinç düzeyini artırmak hedefiyle bayiler, çalışanlar ve yöneticilere yönelik farkındalık seminerleri düzenlemek.
  • Yaratıcı uygulamalar ve sosyal sorumluluk çalışmaları ile projenin etkisini artırmak.

,

Yukarı