Ana içeriğe atla

nr

MALLREPORT

TÜRKİYE’NİN İLK AÇIK HAVA DESIGNER OUTLETİ; OASIS

15.12.2016 - 14:50

Nurol GYO Genel Müdürü Samim Hatipoğlu, Oasis Designer Outlet’in 2017 ilkbaharında açılacağını söyleyerek, yerli ve yabancı birçok üst segment markayı gerçek indirim fiyatlarıyla tüketiciye ulaştırmayı hedeflediklerini kaydetti.

Nurol GYO Genel Müdürü Samim Hatipoğlu, 50 yılı aşkın birikimleriyle 3 kıta, 16 ülke ve 40’dan fazla şirketleriyle faaliyet gösterdiklerini söyleyerek, “Nurol GYO, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere, Türkiye’nin farklı yerlerinde, A+ segmentin, seçkin diplomat, işadamları ve sanayiciler arasında ilk tercih ettiği önemli bir marka. Her projede fark yaratacak özellikler katmaya özen gösteren Nurol GYO olarak büyüyen Türkiye ekonomisine duyduğumuz güveni İstanbul'a yaptığımız yeni AVM yatırımıyla taçlandırıyoruz. İstanbul'un yeni çekim merkezlerinden Güneşli'de Basın Ekspres üzerinde kurulan Oasis Designer Outlet'te dünyaca ünlü, tasarımda güçlü, perakende dünyasının lokomotif markaları, yerli ve yabancı tüketicilerle buluşacak” dedi.
Türkiye’nin ilk designer outleti olan Nurol Park Oasis Designer Outlet’i sektöre kazandırdıklarını kaydeden Hatipoğlu, projenin üç yılda 300 milyon TL’lik iş hacmi yaratmasının hedeflendiğini belirterek, “Perakende ve hizmet sektörlerinde birçok üst segment mağazaya ev sahipliği yapacak yatırım, tamamlandığında en az bin kişiye istihdam sağlanmış olacak. Cazip kiralama stratejisiyle yatırımcısına da avantaj sağlayacak Oasis Designer Outlet'i, günde 50 bin kişinin ziyaret etmesi hedefleniyor” şeklinde konuştu.

DÜNYACA ÜNLÜ MARKALAR YER ALACAK
2017 İlkbaharında açılacak olan Oasis Designer Outlet’in sadece tasarımlarıyla öne çıkmış, dünyaca ünlü markaların yer alabildiği ve seçkin koleksiyonlarını uygun fiyatlarla tüketicilerle buluşturabilecekleri bir yer olacağı bilgisini veren Hatipoğlu, “Her gün 2 milyona yakın aracın geçiş yaptığı TEM otoyolu üzerinde kurulan Oasis Designer Outlet, Türkiye'yi yeni perakende konseptleriyle tanıştırmaya hazırlanıyor. Eğlence, yeme-içme, süpermarket ve dekorasyon bölümlerinden oluşan dört ana anchor'un bulunduğu açıkhava AVM'sinde her şey, müşterilerin rahat ve eğlenerek alışveriş yapmaları için tasarlanmış durumda” dedi. 

TÜRKİYE’DE BİR İLK; SHOP&DRIVE
Projede otopark ve AVM arasında harcanan zamanı kısaltmaya çalıştıklarına değinen Hatipoğlu, “Projenin her iki ana caddeye açılan kapılarının hemen ortasında yer alan süpermarket, rahat otopark ulaşımı sağlanacak şekilde konumlandırıldı. Hızlı kasaların bulunduğu bölüm ise Türkiye'de ilk kez uygulanan Shop&Drive konseptiyle, tüketicileri tanıştıracak” açıklamasını yaptı. 

TÜRKİYE’NİN İLK KISS&FLY KONSEPTLİ AÇIK HAVA AVM’Sİ
Açık havada bulunan tasarım markalarıyla keyifli yemek alanlarını birleştirerek misafirlerimizin havalimanında yaşadıkları yolculuk stresini hafifletmek istediklerine işaret eden Hatipoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Oasis Designer Outlet, havalimanlarına yakın konumuyla yurtdışındaki moda kentlerinde büyük ilgi gören Kiss&Fly anlayışını ön plana çıkarıyor. Uçuş öncesi hızla pek çok markayı bir arada bulabilecek olan müşteriler, otomobilleriyle AVM içine kontrollu bir şekilde girecekler, araçlarını mağazaların önünde bulunan vale park hizmetine verip, süratle alışverişlerini tamamlayıp, uçaklarını yakalayabilecekler. Eğlence ve yemek dünyada yapılan pek çok araştırmada insanı mutlu eden iki unsur olarak öne çıkıyor. Oasis Designer Outlet, bu gerçekten hareketle tasarladığı yeme-içme alanında İstanbul’lulara tam bir Foodtainment deneyimi yaşatacak. Yemek ve eğlence aktiviteleri ortak bir alanda buluşacak.”

nr

Yukarı