Ana içeriğe atla

yu7676

MALLREPORT

Tempoınt projesi için 885 milyon TL yatırım

15.06.2017 - 17:04

SULTANGAZİ’DE TEM KENARINDA YILLARDIR BİRÇOK FİRMA TARAFINDAN TAMAMLANMAYA ÇALIŞILAN ARAZİDE, GÜL PROJE, NATA HOLDİNG ORTAKLIĞIYLA 885 MİLYON TL YATIRIM YAPARAK TEMPOINT PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİYOR. 

Gül Proje ve Nata Holding ortaklığı, 2007 yılından bu yana Sultangazi’de yıllardır bekleyen Forum TEM AVM’nin yerinde Tempoint projesini hayata geçirmek için çalışmalara başladı. Hasılat paylaşımı modeliyle yapılacak projeye 885 milyon lira yatırım yapılması öngörülüyor. Projenin lansman toplantısında konuşan Gül Proje Yönetim Kurulu Üyesi Sönmez Aydın, Milli Emlak’tan 55 milyon liraya arsayı satın alan Hollandalı Multi Turkmall ortaklığının, burada ‘Forum TEM’ adında bir alışveriş merkezi inşa etmeyi planladığını hatırlatarak, daha sonra da arazi üzerinde çeşitli girişimlerin sonuçsuz kaldığını söyledi.
Aydın, “Sonrasında Nata Holding, Forum TEM AVM’nin arsasını 47 milyon Euro’ya satın aldı. Arazide karma bir proje gerçekleştirmeyi hedefleyen Nata Holding ile Ocak 2015’te anlaştık. 2019 yılının ikinci yarısında tamamlamayı hedefliyoruz” dedi. Arazide daha önce yapılan mevcut yapı üzerinde bir takım değişiklikler ve eklemelerle devam edeceklerini anlatan Aydın, bunun için tüm testleri yaptırdıklarını ifade etti.

TEMPOINT AVM KİRALAMA ÇALIŞMALARINI JLL ÜSTLENDİ
Tempoint AVM’de 270 adet mağaza bulunuyor. Sönmez Aydın, JLL Türkiye tarafından kiralamalara başlanılan AVM’nin satılmayacağını, bünyelerinde kiraya verileceğini söyledi.
Nata Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Tanık, Ankara merkezli, dünyanın çeşitli noktalarında alt ve üst yapı çalışmaları yaptıklarını belirterek, bu proje ile ilk defa İstanbul’da yer aldıklarını dile getirdi.
Gül Proje Yönetim Kurulu Başkanı Metin Gül ise, Tempoint projesinin bölgede önemli bir yaşam merkezi olacağını kaydetti.

2 AYDA KONUT PROJESİNİN YÜZDE 20’Sİ SATILDI
468 konut, 444 rezidans ve 270 mağazadan oluşan projede metrekare fiyatları 4 bin 100 liradan başlıyor. Proje tamamlandığında 1.2 milyar liralık ciro beklenirken, projenin alanlara da yüksek prim kazandıracağı ifade edildi. Aydın, “Projede yüzde 5 peşinat ve 36 ay sıfır faiz imkanı bulunuyor. Ayrıca Sultangazi bölgesi son yıllarda çok gelişti. Sultangazi, bulunduğu bölge nedeniyle İstanbul’un adeta kalbinde yer alıyor. Projemizde kaçırılmayacak bir fiyat ile satışa çıktık. Yatırımcılar ve ev sahipleri için kaçırılmayacak bir fırsat sunuyoruz” ifadelerini kullandı.
Tempoint’in de teslimat döneminde yüzde 100 prim yapmasını beklendiklerini kaydeden Aydın, “Geçtiğimiz mart ayı ön satışa çıkan proje büyük ilgi gördü. Yaklaşık 2 ay içinde projenin yüzde 20’si satıldı. Ayrıca projede yüzde 5 peşinat ile ev sahibi olmak mümkün. KDV’nin yüzde 1 olduğu projede, nakit ödemeler ve banka kredili ödemelerde yüzde 20 indirim yapılabiliyor” diye konuştu.
 

,

Yukarı