Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

Ordu Park AVM 18 ayda hizmete girecek

16.01.2017 - 15:42

Ordu Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 40 bin metrekarelik alana kurulacak Ordu Park AVM projesinin inşaat çalışmalarına Nisan 2017’de start veriyor. Ordu Park AVM’nin 18 ayda tamamlanarak açılması planlanıyor.

Karadeniz’in en büyük AVM’si Ordu’da hayata geçiyor. İhalesi gerçekleştirilen Ordu Park AVM inşaatı 2017 Nisan ayında başlayacak. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 175 milyon lira maliyetinde ve bin 500 kişiye iş istihdamı sağlayacak Ordu Park AVM’nin 18 ay içerisinde hizmete gireceğini söyledi.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 2018 yılında Ordu’ya Karadeniz’in en büyük AVM’sinin de kurulacağını söyledi. Kurulacak olan Ordu Park AVM projesinin ihalesinin gerçekleştirildiğini belirten Yılmaz, AVM yerini nisan ayında müteahhit firmaya teslim edeceklerini kaydetti.
Ordu Park AVM Projesi’nin bin 500 kişiye iş istihdamı sağlayacağını dile getiren Başkan Enver Yılmaz, “İhaleyle birlikte yüklenici firma, burayı inşa edecek ve yapılan bina Büyükşehir’in olacak. AVM’nin 30 yıl işletmesini yüklenici firma yapacak, her yıl bu ihaleyle birlikte yıllık 2.5 milyon lira da Büyükşehir Belediyesi’ne kira verecek. İhaleyi onayladığımız takdirde, bu ihalenin bitim tarihi 2018 yılının Haziran ayı olacak. 18 ay sonra inşallah Karadeniz Bölgesi’nin en büyük AVM’sini hemşerilerimize ve bölgenin hizmetine sunmuş olacağız” diye konuştu.

ORDU PARK AVM İÇİN 30 YIL SÜRELİ İŞLETME HAKKI
Altınordu ilçesi Durugöl Mahallesi’nde yaklaşık 44 bin metrekarelik alanda 95 bin metrekarelik alan üzerine kurulacak projenin yıllık kira bedeli 2.5 milyon lira olarak belirlendi. Proje alanı üzerinde bulunan kültür merkezi, ticari alan ve otopark gelirlerinden yüklenici firma cirosundan Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne ilk 10 yıl için yüzde 6.5, ikinci 10 yıl için yüzde 8.5 ve üçüncü 10 yıl için de yüzde 10.5 oranında pay verilecek. İhaleyle birlikte yüklenici firma, 30 yıl süreli işletme hakkını elde ederken, bu sürenin dolmasıyla birlikte işletmeyi Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edecek.

BİN 500 KİŞİYE İSTİHDAM
Bin araçlık otoparkı bulunacak Ordu Park AVM projesi, bin kişilik çok amaçlı salon, 8 adet sinema, kafe-restoranlar, tekstil ve eğlence birimleri gibi yerli ve yabancı markaların bulunacağı 3 katlı bir yaşam merkezi olarak tasarlandı. Bin 500 kişiye istihdam sağlayacak Ordu Park AVM, Büyükşehir Belediyesi Durugöl Yerleşkesi’nin bulunduğu alana inşa edilecek ve 2018 yılında tamamlanacak.

nb

Yukarı