Ana içeriğe atla

yu7676

MALLREPORT

Mannheim’in yeni gözdesi; K1 Karree Mannheim AVM

15.12.2016 - 14:48

Mamaco,  Almanya’nın Mannheim şehrinde faaliyete geçecek projeleri K1 Karree Mannheim AVM için kolları sıvadı. 

Almanya’nın Mannheim kentinde 12 yıl önce az sayıda personelle tesis yönetimi ve servis hizmetleri işine adım atan Türk şirketi Mamaco, zamanla hizmet alanlarını genişleterek hızlı bir büyüme sergiledi. Mamaco şimdi de kurduğu Mamaco İnvestment&Advisory şirketi ile Almanya’da AVM yatırımı için kolları sıvadı. Proje, ülkenin en büyük 20 şehri arasında yer alan ve perakende de Almanya’nın 9. sırasında olan Mannheim şehrinde faaliyete girecek.   
Modern mimari dili ile fark yaratacak K1 Karree,  pazarda, AVM girişinde “Food Market” oluşumuna sahip bir ilk… Ayrıca merkezin arka caddesi (Turkish Carre)  belli günlerde Güney Almanya başta olmak üzere Fransa, İsviçre gibi komşu ülkelerden 60 bine yakın ziyaretçi ağırlıyor. Mannheim Turkish Carre Türk perakendecilerin Avrupa’da en güçlü bölgesi. Burası adeta 170 Türk mağazanın bulunduğu bir cazibe merkezi…

ÜÇ EYALETİN BİRLEŞTİĞİ YER
Mannheim 300 bine varan nüfusuyla Almanya’da en büyük 20 şehir arasında yer alıyor. Ülkenin güneybatısında, Baden-Württemberg eyaletinde konumlanmış olan Mannheim,  Stuttgart ve Karlsruhe’den sonra eyalette nüfus açısından 3. sırada yer alıyor.
Şehir 2 milyon 400 bin nüfusa sahip ve yoğun yerleşimi olan Rhein-Neckar Metropolitan bölgesinin merkezinde yer alıyor. Mannheim aynı zamanda özellikle Doğu Avrupa ve Türkiye’den gelmiş olan yabancıların büyük çoğunlukta yaşamış oldukları bir bölgedir. Ayrıca bu tarihi yerin kent merkezinde, 55 bin öğrenci yetiştiren bir üniversite bulunuyor.

BÖLGENİN KALBİNDEKİ ALIŞVERİŞ MERKEZİ
Etnik kültüre dayalı alışveriş bölgeleri son zamanlarda sıklıkla görülmeye başlandı. Mamaco bunu modern ve zamana uygun hale getirdi. Mannheim’daki alışveriş merkezine, çevrildiği 3 cadde üzerinde bulunan birden fazla girişi ile kolayca ulaşılabilmekte… Şehrin en işlek yürüyüş yolu üzerinde (Planks ve Breite caddeleri üzeri trafiğe kapalı yürüyüş yolu) bulunmasına ilaveten, mesai saatleri süresince AVM’nin tam önünde bulunan tramway durağından her gün yaklaşık 500 seferde, 5 bin yolcu inip, biniyor. 2017 yılı ilk yarısında yenileme çalışmaları tamamlanacak olan AVM’nin yüzde 60’ı Alman perakende firmaları tarafından kiralanmış olup, yüzde 40’lık bölümü için Türkiye’den perakendecilerle görüşmeler devam ediyor. 
 

,

Yukarı