Ana içeriğe atla

yu7676

MALLREPORT

ÇOK YÖNLÜ BİR YAŞAM MERKEZİ; ATG AVM

10.04.2017 - 16:48

Ankara Tren Garı Alışveriş Merkezi (ATG AVM), ATG Ofis ve Otel Genel Müdürü Pınar Pekperdahcı, “ATG İşletmeciliği, birbirine entegre Yüksek Hızlı Tren Garı, ATG Alışveriş Merkezi, ATG Bulvar kafe/restoranları, yeni çalışma alanları sağlayan ATG Ofisleri, konaklama ve organİzasyon İmkanı sağlayan The Ankara Hoteli ile çok yönlü bİr yaşam merkezİ konumunda farklılığını ortaya koyuyor” dİyor.

ATG AVM, mağazaları, restoranları, ofisleri, toplantı salonları, oteli, otoparkı ve peronlarıyla Ankara’nın çekim merkezlerinden birisi konumunda. Kompleksinizin diğer AVM’lere nazaran farklı ve ayrıcalıklı yanlarından bahseder misiniz?
Temmuz 2016 da hizmete giren ATG İşletmeciliği’nin yapımı ülkemizin önde gelen inşaat firmaları arasında yer alan, her biri yurt içi ve yurt dışında büyük ölçekli  altyapı ve üstyapı projelerine imza atan Cengiz-Limak-Kolin konsorsiyumu tarafından gerçekleştirildi.
ATG İşletmeciliği, birbirine entegre Yüksek Hızlı Tren Garı, ATG Alışveriş Merkezi, ATG Bulvar kafe/restorantları, yeni çalışma alanları sağlayan ATG Ofisleri, konaklama ve organizasyon imkanı sağlayan The Ankara Hoteli ile çok yönlü bir yaşam merkezi konumunda farklılığını ortaya koyuyor.

ATG AVM’nin mimarisine baktığımızda altında peronların yer aldığını görüyoruz. Böyle bir mimari yapı nasıl ortaya çıktı, AVM’nin mimarisini kısaca anlatır mısınız?
ATG, Türkiye’nin ilk ulaşım üssü özelliğini taşıyor. Ankara’dan Eskişehir, Konya ve İstanbul’a hızlı trenler ATG içerisinde yer alan Yüksek Hızlı Tren Garı içerisinden işliyor. 
Yapının Cumhuriyet dönemi mimarlık ve kent kültüründeki yeri, ayrıca kentin-kentlinin hafızasındaki yeri ve önemi de düşünülerek, bu yaklaşımlar üzerinden hareketle ATG binası tasarlandı. Dışarıdan bakıldığında, Yüksek Hızlı Tren görünümünde, bulvar boyunca uzanan dev bir mimariye sahip.
Yapıda büyük ana giriş holü ve her katta devam eden atriumlar, çatı kabuğunda açılan ışıklıklar ile dolaşım mekanlarına ferahlık ve aydınlık veriyor.

AVM’niz lokasyon olarak ne gibi avantajlara sahip? Lokasyonunuzun misafir portföyüne ne gibi etkileri oluyor?
Başkent’in en merkezi bölgesi, Ulus ve Kızılay’a yürüyüş mesafesinde, şehir içi ulaşım ağıyla yaklaşık 400 bin Ankaralı’nın on dakika içinde ulaşabileceği bir konumda yer alıyoruz. Yakın lokasyonda çok sayıda kamu kurumu, hastane ve üniversite bulunuyor.

Son olarak, Nisan ayında ATG AVM ne gibi etkinliklere ev sahipliği yapacak?
Nisan ayını çocuklar üzerine kurguladık. Her hafta sonu gerçekleşecek etkinliklerle, yüzlerce çocuğumuza ev sahipliği yapacağız. 23 Nisan’da çocukların sevgilisi Niloya ve sürpriz hediyeler ile onlara unutulmaz bir bayram yaşatmak istiyoruz.
 

,

Yukarı