Ana içeriğe atla

nr

MALLREPORT

Artvin’in ilk AVM’si Ocak ayında kapılarını aralayacak

16.11.2016 - 15:50

Artrİum Alışverİş Merkezİ Yönetİm Kurulu Başkanı Serhat Sezgİn: “İlk hedefİmİz mİsafİrlerİmİzİn beklentİlerinİ karşılayabİleceğİmİz bİr alışverİş merkezİnİ onların hİzmetİne sunmak olacak” dedİ.

AVM’lerin mimarisi algılanma açısından da önemli bir unsur. Artrium AVM’nin mimari ve teknik özelliklerini dinleyebilir miyiz sizden?
Artrium Alışveriş Merkezi toplam 10 bin metrekare alan 5 kat ile şehrimizin kısa bir yürüyüşle bile ulaşılabileceği bir noktasındadır. Hem misafirlerimizin hem de kiracılarımızın rahat dolaşmasını sağlayan teknik alt yapıyla donattık alışveriş merkezimizi. Toplam alanımızın diğer illerdeki alışveriş merkezleri ile karşılaştırıldığında küçük gibi görünmesine rağmen, misafirlerimizin tüm beklenti ve taleplerini karşılama yolunda ilerledik. Ziyaretçi asansörlerimizi, yürüyen merdivenlerimizi, iklimlendirme cihazlarımızı, aydınlatma ekipmanlarımızı son teknoloji ürünlerinden tercih ederken ziyaretçilerimizin tüm ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yerleşim planlarımızı tasarladık. 

AVM bünyesinde şehrin ilk 4 yıldızlı oteli olan Grand Artvin Otel’i de var. Otel hakkında bilgi alabilir miyiz?
Yan yana iki projeyi birleştirip tek bir alanda hayata geçirdik. Şehrimizin en büyük ihtiyaçlarından biriydi yapmış olduğumuz otelimiz. Şehrimizin tek 4 yıldız kalitesindeki oteliyiz. 5 Mart 2013’te temelini attığımız otelimizin 1 Haziran 2016’da açılışını yaptık ve şehrimizin hizmetine soktuk. Seçkin lezzetleri sunduğumuz mutfağımız ve çeşitli büyüklüklerdeki yemek ve toplantı salonlarımızla birlikte misafirlerimiz, 500 kişilik çok amaçlı salon, hamam, sauna, masaj salonları ve fitness center hizmetlerimizden faydalanıyor. 

Artvin, Gürcistan sınırına yakın bir konumda yer alıyor. Bunun AVM’ye getireceği artılar neler?
Şehrimiz otel ve AVM eksikliğinden dolayı bu konuda daha az tercih edilmekteydi. Ancak yaz başında açtığımız otelimiz, eğer ihtiyaçların giderilebileceği merkezleri oluşturduğumuzda insanların hızlıca bundan faydalandığını bize gösterdi. Otelimizin yakalamış olduğu bu başarının, alışveriş merkezinin açılması ile birlikte daha da artacağı sinyallerini verdi. Özellikle Karadeniz Bölgesi’ndeki Arap turist trafiğinin bir kısmını da ilimize çekeceğini düşünüyoruz. Ama yerli ama yabancı turist sayısında özellikle bu yıl artış beklediğimiz bir yıl olacak.

Türkiye’de organize perakende sektörü son yıllar önemli bir ivme yakaladı. Genel olarak sektörel bir değerlendir alabilir miyiz sizden?
Tüketici gözüyle baktığınızda günümüzde insanların tahammül edemediği en önemli unsurlardan birisi de zaman kaybıdır. Alışveriş merkezlerinde ihtiyaçlarının tamamını ya da büyük bir kısmını karşılayabiliyorlar. Alışveriş merkezleri, aile bireylerinin farklı ihtiyaç ve beklentilerini bir arada karşılayabildikleri alanları oluşturdu. Aynı şehirde birden fazla açılmalarına rağmen yan yana olan rakiplerin gelişmesinden de anlaşılıyor ki sektör daha da büyüyecek. Bu büyümede doğru lokasyonu, doğru büyüklüğü, doğru marka karmasını, doğru konsepti, doğru kiralamayı yapan ve bunları yaparken bölge halkının ekonomik ve sosyal durumunu doğru analiz edip merkezi doğru yönetenler başarıyı yakalayacak.

Son olarak, Artrium AVM’nin 2017 yılı hedeflerini okuyucularımızla paylaşır mısınız?
Temennimiz, 2017 yılının ülkemizin yaşamış olduğu sıkıntılardan kurtulması. İlk hedefimiz misafirlerimizin beklentilerini karşılayabileceğimiz bir alışveriş merkezini onların hizmetine sunmak olacak. Onlardan alacağımız öneri ve eleştirilerle de en kısa sürede eksikliklerimizi gidermenin arayışında olacağız. Otel ve AVM kompleksimizin bir arada yakalayacağı sinerji ile hem ticari hem de sosyal başarıyı yakalamak da hedeflerimizin diğer bir kısmını oluşturacak. 

nr

Yukarı