Ana içeriğe atla

yu7676

MALLREPORT

800 milyon TL yatırımla 5 bin kişiye iş imkanı

13.02.2017 - 13:23

Murat Ülker, “Türkiye’deki istihdamımızı yüzde 10’un üzerinde artıracağız. Ülkemizin gençlerinin potansiyeline inanıyoruz” dedi.

Türkiye’nin hızlı büyüyen perakende zincirlerinden Şok Market’in 4 bin 130’uncu mağazası, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker’in katılımıyla açıldı. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker de törende hazır bulundu. İstanbul Esenyurt’taki mağazanın açılışında konuşan Bakan Müezzinoğlu, “Cumhurbaşkanı ve Başbakanımızın desteği ile yeni bir istihdam seferberliği başlattık. İş arıyorum diyen kim varsa bize gelsin, vergisini biz ödeyeceğiz. İşverene de diyoruz ki, alın terinin karşılığını siz verin” dedi.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker de, şunları söyledi: “Holding olarak 1 milyona yakın kişinin sorumluluğunu taşıyoruz. Bu yıl da Türkiye’ye 800 milyon liralık yatırım yapıp, 5 bin kişiye daha iş imkanı sağlayacağız. Böylece Türkiye’deki istihdamımızı yüzde 10’un üzerinde artırmış olacağız. Ülkemizin gençlerinin potansiyeline inanıyoruz. Bu bakış açısıyla çalışıyoruz. Perakende sektörü işsizliğin önlenmesinde önemli bir görev üstleniyor. 200 binden fazla müşterimiz var. Onların ayaklarına hizmetimizi götürüyoruz. Bu da büyük bir istihdam gerektiriyor. Çalışanlarımızın 3’te 1’i Ankara’nın doğusunda…”

,

Yukarı