Ana içeriğe atla

ggh

ZAMANA VE MEKANA YENİLMEYEN ÇİZGİLERDE TASARIMLAR

12.02.2019 - 12:29

Art Design Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Terzi: “Mobilyadaki akımları kişinin ve mekanın tarzıyla yorumlayarak çok özel bir dekorasyon imkanı sunuyoruz.”

Art Design hakkında bilgi verebilir misiniz? 
90’lı yılların başında kişiye özel mobilya tasarımındaki açığı görüp mobilya sektörüne adım atmamızla başladı Art Design maceramız. Zaten sloganımız da “Tasarım ötesi”. Zamana ve mekâna yenilmeyen çizgilerde tasarımlar oluşturuyoruz. Bir evi anahtar teslim şeklinde A’dan Z’ye komple değiştiriyoruz. Lüks segmentte iş yapıyoruz. 80 kişilik bir ekiple çalışıyoruz. İç mimarlardan oluşan ve senelerdir bizimle çalışan güçlü bir ekibimiz var. Siz mağazaya geldiğinizde önce sizi dinliyor sonra da evinize ve sizin isteklerinize uygun tasarımları 3D çizimle bilgisayarda göstererek nasıl bir mobilya ve dekorasyona sahip olacağınızı anlatıyoruz. Aynı zamanda mobilyaları teslim etmeden önce mutlaka sizi fabrikaya davet edip mobilyanın son halini de gösteriyoruz. Yaptığımız işin yüzde 75’ini konutlar, yüzde 25’ini ise ofisler oluşturuyor.  

Art Design’da hangi tarz ürünleri bulabiliriz? Mobilya tasarımında nelere öncelik veriyorsunuz?
Art Design olarak müşterilerimize avangard, art deco, lüks modern, klasik, loft, modern ve minimalist tarzda ürünler sunuyoruz. Marka olarak en büyük özelliğimiz ve farklılığımızı sağlayan nokta ise kişiye ve mekana özel tasarımlar sunmamız. Mobilyadaki akımları kişinin ve mekanın tarzıyla yorumlayarak çok özel bir dekorasyon imkanı sunuyoruz.

Kişiye ve mekana özel tasarımlar nasıl yapılıyor?
Sektörün en vizyon sahibi mimari ekibiyle çalışıyoruz. Değişen trendlere ayak uyduran, kendi hayal güçlerini günün trendleriyle çok iyi harmanlayan, müşterilerin ihtiyaçlarına hızlı ve doğru bir şekilde cevap veren Art Design ekibinden bahsediyorum. Mimarlarımız müşterilerimizin talep ve isteklerini en iyi şekilde dinleyip analiz etmektedir. Müşterilerimizin yaşam tarzını yansıtacak, kişiye ve mekâna uygun şık ve ergonomik tasarım sunmaktadırlar. Karar verilen ürünlerle birlikte mekânın çizimleri, mümkün olabilecek her alternatif ile yerleşim planı olarak sunulur. Teslim sürecimiz projenin onaylanmasından ürünün teslim edilmesine kadar ortalama 45 ila 60 gün sürmektedir. Üstelik bu kişiye özel hizmet için kesinlikle ücret talep etmiyoruz.

Yeni sezon trendlerinden bahseder misiniz? Değişen trendlere nasıl ayak uyduruyorsunuz?
Art Design olarak çok güçlü bir tasarım ekibine sahibiz. Değişen trendleri anlık takip ederek, müşterilerimize ‘yeni olanı’ ve mekâna uygun olarak ‘olması gerekeni’ harmanlayarak sunuyorlar. Çünkü sizin de bildiğiniz gibi, değişen trendler her mekâna uygun olamayabiliyor. 
Yeni sezon trendlerine de değinecek olursak, artık her alanda olduğu gibi ev dekorasyonunda da doğala dönüş olduğunu söylemek mümkün. Ahşap, cam ve taş gibi geleneksel malzemeler bu sezon da yerini koruyacak. Ahşabın kokusu, doğaya saygı niteliğinde damarlı tercih edilen gerçek ağaç dokusu, mermerin zarafeti ve asaleti yeni sezon koleksiyonlarda kombin olarak sunuluyor. Doğal ve cilasız mobilyalar, ham boyasız, lakeden uzak ahşap aksesuarlar, doğal halleri ile evlerde yerini alıyor. Doğal taşlar özellikle sehpalarda, duvar panolarında, baş ucu raflarında ve dekoratif aksesuarlarda bolca kullanılabilir. Mermer, diğer dekorasyon malzemelerine kıyasla tüm yapı tiplerinde ve yaşam alanlarında rahatlıkla kombinlenebilen son zamanlarda da yükselen bir malzeme. 

nb

Yukarı