Ana içeriğe atla

ggh

YVES ROCHER OLARAK BİTKİLERİN SONSUZ GÜCÜNDEN İLHAM ALIYORUZ

19.11.2021 - 11:13

Doğaya, insana ve gezegene verdiği değer ile sektörde kendine ayrı bir yer edinen Yves Rocher, cildin tüm ihtiyaçlarına yanıt verebilmek adına yeni formüller üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Yves Rocher ‘nin Türkiye ve Romanya CEO’su Elif Berker ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide Berker, sektörde yarattıkları farkı nasıl oluşturduklarını anlattı.

Global bir marka olarak kozmetik sektöründe rakip firmalardan sizi ayıran özellikleriniz nelerdir?

  Yves Rocher olarak kurulduğumuz günden bu yana amacımız doğaya, insana ve gezegenimize en çok saygı gösteren güzellik ve bakım markası olmak. Bu noktada botanik bahçelerimizde yetiştirdiğimiz bitkilerin mucizevi etkilerini laboratuvarlarımızda cilde saygılı ürün formüllerine dönüştürüyoruz.

  Markamız, dağıtımdan üretime hiçbir aracı olmaksızın yüksek performanslı ve yüksek kalitedeki ürünlerimizi tüm tüketicilerimize uygun fiyatlarla ulaştırıyor. Bitkisel içeriklerin toprakta yetiştirilmesinden başlayarak; araştırma, üretim, dağıtım gibi ürüne ait tüm süreçler markamızın kontrolünde. Bu da ürünlerimizin kalitesini ve aracı içermeyen bir süreç sayesinde en iyi fiyatla tüketici ile buluşmasını garantiliyor.

Ürünlerinizi hazırlarken ilham aldığınız ve önem verdiğiniz noktalardan bahseder misiniz?

  Yves Rocher markasında ürünler hazırlanırken ilham hep bitkilerin sonsuz gücünden alınıyor. Her bir bitkinin ayrı bir iyileştirici özelliği vardır ve bu noktada Yves Rocher, cildimizin tüm ihtiyaçlarına yanıt verebilmek adına mucizevi özelliklere sahip bitkileri araştırarak yeni formüller geliştiriyor diyebiliriz. Bitkisel kozmetik laboratuvarlarımızda doğal özümseme teknolojisi sayesinde, bitkileri doğal yapılarını bozmadan, cilt tarafından rahatlıkla özümsenebilecek formüllere dönüştürüyoruz. Ayrıca paraben, silikon, sülfat gibi cilde zararlı öğeleri içermeyen, cilde dost maksimumda doğal formüller üretiyoruz. 

Green Heroes olarak adlandırdığınız serilerinizden bahseder misiniz?

Green Heroes ürünlerimiz marka olarak doğayı koruma sözümüz doğrultusunda geliştirdiğimiz ürün gruplarımızdan oluşuyor. Bunlar konsantre şampuan ve konsante duş jellerimizin yanı sıra bu sene seriye eklenen yeni katı şampuanlarımız. Tüm Green Heroes ürünlerimizin formülleri, ambalajları ve içerikleri doğa dostu yaklaşımla üretilmiş durumda. %100 geri dönüştürülmüş plastikten elde edilen konsantre duş jeli ve şampuanlarının şişesi, aslında basit bir duşu doğa dostu bir eyleme dönüştürüyor. Bunun yanı sıra tüm Green Heroes ürünlerin formülleri doğada rahatlıkla çözünebilen içeriklere sahip. Üstelik tüketicilerimiz tarafından satın alınan her Green Heroes ürünü için Yves Rocher Vakfı, gezegenimiz için sizin adınıza bir ağaç dikiyor!  

 

nb

Yukarı