Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

Yenilikçi teknolojiler ve bilimsel olarak kanıtlamış ürünler

16.11.2017 - 15:43

Sağlık sektöründe sunum kalitesinin artırılması için, yeni teknoloji ürünleri ve yöntemleri takip eden, bunların doğru biçimde kullanılması konusunda özel çaba sarf eden Marge adına görüştüğümüz Marge Medikal Şirket Sahibi Hakan Çınar, markalarının sektörde kaliteli ve yenilikçi teknolojileri sunmayı kendisine ana amaç edinen ulusal ve uluslararası firmalarla çalıştığını ve bu doğrultuda hizmet verdiklerini söyledi.

Marge Medikal hakkında bize bilgi verebilir misiniz?
Marge 2013 yılından itibaren ticari faaliyete başlamış bir firmadır. Sağlık sektörü dinamik bir yapı arz etmektedir. Ülkemizde sağlık sunum kalitesinin artırılması için, yeni teknoloji ürünlerin ve yöntemlerin takip edilmesi, bunların doğru biçimde kullanılması konusunda özel bir çabamız bulunmaktadır. Günümüzde, tüm dünyada enfeksiyon kontrolü ve bulaşıcı hastalıkların yayılmasının önlenmesi için büyük çaba harcanıyor. Bu nedenle, hijyen ve dezenfeksiyon konusunda yeni teknikler, yeni yöntemler üzerinde odaklanmak ve uygulanmasını sağlamak, sağlıklı bir gelecek için önem taşımaktadır. Marge, sektörde kaliteli ve yenilikçi teknolojileri sunmayı kendisine ana amaç olarak belirlemiş ulusal ve uluslararası firmalarla çalışmakta ve hizmet sunmaktadır. 

Marge Medikal olarak yaptığınız çalışmalardan ve ürünlerinizden bahsedebilir misiniz?
Firmamız, inovatif hijyen ürünleri ithalatçısıdır ve sağlık kuruluşları ile hijyen konusunda özel bir çalışma içerisindedir. Sağlık kuruluşlarının yanı sıra sosyal donatılar ve eğitim kurumlarının hijyeni konusunda da gerek ithal ürünler gerekse Yeditepe Üniversitesi tarafından geliştirilen yüzde 100 yerli ürünler ile çalışmalar yapılmaktadır. Life 7 markalı dezenfeksiyon ürünleri, üniversite tarafından araştırmaları tamamlanarak geliştirilen, alkolsüz ve bor içerikli ürünlerdir. 

Hangi alanlar için ürün üretiyorsunuz? Ürünleriniz bakanlık tarafından onaylı mı?
Dezenfeksiyon ürünleri dışında “bor” içerikli yara bakım jeli, radyoterapi koruma jeli gibi benzersiz ürünler de piyasaya sunulmuştur. Kozmetik sektörde de Ar-Ge sonucunda benzersiz ürünler üretilmektedir. Tüm ürünlerin gerekli ruhsatlandırma ve kozmetik bildirimleri tamamlanmıştır. 

Ürettiğiniz ürünlerde dikkat ettiğiniz hususlar nelerdir?
Marge olarak, yenilikçi teknolojiler ve bilimsel olarak kendisini kanıtlamış ürünleri piyasaya sürmeye gayret gösteriyoruz.  Son olarak piyasaya sunulan ve firma olarak distribütörlüğünü yaptığımız ReBoost, Yeditepe Üniversitesi, Biyoteknoloji ve Kök Hücre Araştırma Laboratuvarları’nda geliştirilerek, saç kremi olarak üretimi yapılan bir üründür. ReBoost saç kreminin içeriği uzun süreli bir bilimsel çalışmanın sonucu ortaya çıkmıştır. Önce saç folikül hücrelerinin yenilenmesinde önemli bir etkiye sahip olduğu saptanan, yenidoğan sünnet derisinden elde edilen kök hücrelerin mikroçevreye salgıladığı ekzozom (nanovezikül) adı verilen moleküler karışımın içeriği tanımlanmıştır. Son aşamada, Sağlık Bakanlığı kozmetik ürünlerin üretim mevzuatına uygun olan moleküller belirlenerek, saç sağlığı için önemli ve gerekli olan diğer önemli bileşimler (vitaminler, mineraller ve bazı saç derisini güçlendirici bitkisel yağlar) ile formüle edilerek üretimi yapılmıştır.

Marge Medikal olarak hedefleriniz nelerdir?
Marge olarak hedefimiz, yurt içinde yurt dışında mümkün olduğunca fazla sağlık kuruluşuna hizmet verebilmek. Buna uygun olarak yapılanmamızı tamamlamak ve büyümek amacındayız. Diğer kişisel kullanım ürünlerini de, dünya markası haline getirebilmek için çabamızı sürdürmekteyiz.

nb

Yukarı