Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

YENİ YATIRIMLAR İÇİN GEREKLİ ALT YAPIYI HAZIRLIYORUZ

23.10.2020 - 14:37

Sarar Şirketler Grubu Başkanı Cemalettin Sarar, yeni satış kanallarının analizini yaparak, bunlar için alt yapı yatırımlarına devam ettiklerini söyledi. Sektörün duayen ismi, markaların sürdürülebilirliğini ise şu 4 koşula bağladı: “Sermaye yapısına, yeni oluşan koşullara uyumuna ve buna uygun yatırım yapmasına, pazarı sık ve etkin okumasına.”

Pandemi sürecini konuştuğumuz Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar, yeni normalin özelliklerine uygun hijyenik kumaş maske üretimine ağırlık verirken, kıyafetlerle kombin maske üretimi gerçekleştirdiklerini söyledi. Sarar, büyüme hedeflerine ilişkin ise, “Yeni dönemde oluşacak pazar dinamiklerine göre eğitim, donanım ve yatırımlar için gerekli önlemler alıyoruz.” ifadelerini kullandı. Sarar’ın açıklamaları şöyle:

Pandemiyle birlikte alışveriş alışkanlıkları değişti. Bu değişim karşısında neler yapıyorsunuz?

Pandemi nedeni ile evden ve ofisten çalışma daha yaygın hale geldiği için klasik giyim talebi ciddi anlamda azalmıştır. Bu nedenle yıkanabilir kumaşlar kullanılmasına daha fazla ağırlık verilmiştir ve smart-casual koleksiyonu daha da güçlendirilmeye çalışılmıştır. Dönemin özelliklerine uygun hijyenik kumaş maske üretimine ağırlık verilmiş, kıyafetlerle kombin maske üretimi arttırılmıştır.

Bu süreçte markaların sürdürülebilirliği neye bağlı?

Sermaye yapısına, yeni oluşan koşullara uyumuna ve buna uygun yatırım yapmasına, pazarı sık ve etkin okumasına.

Büyümeye yönelik ne tür adımlar atıyorsunuz?

Yeni satış kanallarının analizi ve bunlar için alt yapı yatırımlarına başladık. Yazılım ve donanım. Yeni dönemde oluşacak pazar dinamiklerine göre eğitim, donanım ve yatırımlar için gerekli önlemler alınmaya başlanmıştır.

Bayileşmenin bu dönemde getirdiği avantajlar neler oldu?

Bu dönem bayiliğin gelişmesi ile alakalı bir dönem değil. Aksine bayilikler daha fazla desteğe ihtiyaç duymuştur. Biz de bu dönmede şirketimizin olanakları ile bayiliklere daha fazla destekte bulunduk.

nb

Yukarı