Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

YENİ DÖNEMDE VERİMLİLİK VE TEKNOLOJİ ÖN PLANDA OLACAK

06.05.2021 - 14:22

Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD) isim değişikliğiyle faaliyetlerini Zincir Mağazalar Derneği adı altında sürdürme kararı aldı. Zincir Mağazalar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Tınastepe, 2021 yılının, sektör içinde yeni normalin gereklerine göre yapılanmaların sürdürüleceği ve verimliliğe daha çok önem verileceği bir yıl olacağını vurguladı.

Modern perakendenin önemli temsilcisi Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD) isim değişikliğiyle faaliyetlerini Zincir Mağazalar Derneği adı altında sürdürme kararı aldı. Sektördeki temsiliyetini daha da güçlendirmek ve çalışma alanlarını şekillendirmek için üye yapısının da genişletileceğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Tınastepe, bu amaçla dernek isminde bir değişiklik kararının alındığını, bundan sonra faaliyetlerine Zincir Mağazalar Derneği ismiyle devam edeceklerini ifade etti. Dernek bu yapısıyla gıda dışı modern perakendedeki tüm oyuncuları kapsayan, sorunlara çözüm geliştiren, yeni gelişmeleri ve verimlilik çözümlerini sektör ile buluşturan bir sivil toplum kuruluşu olmayı hedefleyecek.

Gıda dışı perakende sektörünün en önemli oyuncularının Zincir Mağazalar Derneği’nin üyeleri arasında yer aldığını ifade eden Tınastepe, “Derneğimiz, temsil ettiği 50 bin satış noktası, 300 bin çalışan ve 320 milyar TL’lik ciro ile ülke ekonomisi için önemli bir konumda. Bu konumu güçlendirirken, sektörümüzün gelişiminin önünü açacak her türlü çalışmayı yürütmeye ve üyelerimizin ihtiyaçlarının karşılanması için ilgili tüm paydaşlarla yapıcı görüş alışverişini sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.

YENİ NORMALİN GEREKLERİNE UYUM ŞART

2021 yılının, sektör içinde yeni normalin gereklerine göre yapılanmaların sürdürüleceği ve verimliliğe daha çok önem verileceği bir yıl olacağını vurgulayan Tınastepe, yeni etkinlikler ve projelerle dernek çalışmalarının bu eksene oturtulacağının altını çizdi. Tınastepe; 26 Mayıs 2021 tarihinde düzenlenecek OmniChannel Zirvesi ve Ekim ayında planlanan Perakende Teknolojileri Konferansı webinar serisi ile derneğin sektör içinde bilgi paylaşımına yönelik etkinliklerini sürdüreceğini vurguladı.

320 MİLYAR TL CİRO İLE EKONOMİYE KATKI

Modern perakendenin güçlü temsilcisi Zincir Mağazalar Derneği, sektörün gelişimi ve ekonomideki öneminin vurgulanması yönündeki etkin çalışmalarını sürdürmektedir. Modern perakendenin gıda dışı kategorilerindeki öncü oyuncularını temsil eden Zincir Mağazalar Derneği, güçlü üye yapısıyla ve etkin çalışmalarıyla kamuoyundaki algısını sağlamlaştırmaya devam etmektedir. Zincir Mağazalar Derneği üyeleri, Türkiye genelinde yaklaşık 50 bin satış noktasında, 300 bin kişilik istihdamı ve 320 milyar TL’nin üstünde bir ciroyu temsil etmektedir.

TAVADA TAVUK

Yukarı