Ana içeriğe atla

ggh

YATAŞ GRUP 2019 VERİMLİLİK ÖDÜLLERİ’NDE BİRİNCİ OLDU

14.11.2019 - 11:09

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından  Türkiye’nin rekabet gücünün artırılmasına yönelik işletmelerdeki verimlilik çalışmalarını desteklemek ve bu alanda gerçekleştirilen projeleri teşvik etmek amacıyla  düzenlenen 2019 Verimlilik Ödülleri’nin kazananları belli oldu.

Türkiye’nin en büyük ve en inovatif şirketlerinin geliştirdiği 181 farklı projenin bağımsız bir jüri tarafından değerlendirildiği proje yarışmasında mobilya, yatak ve uyku ürünleri sektörünün yenilikçi ve öncü markası Yataş Grup, “Yatak montaj hattında operasyonel mükemmellik sistemiyle kapasite artırımı” isimli projeyle “Büyük İşletme Süreç İyileştirme Kategorisi”nde birinciliğe layık görüldü. Törende ödülü Yataş Grup adına CEO Nuri Öztaşkın aldı.
Ödüle ilişkin bir değerlendirmede bulunan Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın, “Yataş Grup olarak sürekli iyileştirme kültürüne, tesislerimize ve teknolojiye sürekli yatırım yapıyoruz. Bu çerçevede dünyanın en modern ve verimli yatak fabrikasını kurduk. Her 30 saniyede bir yatak üretiyoruz. Bu projeyi geliştirirken dünya genelindeki sürekli iyileştirme ve verimlilik artırmaya yönelik sistemleri inceledik ve ardından Yataş’a özgü bir Operasyonel Mükemmellik Sistemi geliştirdik. 2030 yılında 1 trilyon dolara ulaşacak dünya mobilya pazarından Türkiye’nin aldığı pay sadece yüzde 1! Yataş olarak hedefimiz dünyanın en büyük yatak üreticilerinden biri olmak ve ülkemizin 2023 ihracat hedefine maksimum katkıyı sağlamak.” şeklinde konuştu.

nb

Yukarı