Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

Watsons Türkiye’ye Yeni Genel Müdür

18.01.2018 - 12:25

Türkiye’nin en büyük kişisel bakım ve kozmetİk perakende zincirlerinden biri olan Watsons Türkiye’nin Genel Müdürlük görevine 
M. Mete Yurddaş atandı.

A.S. Watson Group’un bir parçası olarak 1841 yılından beri faaliyet gösteren Watsons, bugün 12 ayrı pazardaki 6 binden fazla mağazasıyla dünyanın önde gelen güzellik ve kişisel bakım zincirlerinden biri. Kaliteli ve yenilikçi bir perakende anlayışını temsil eden Watsons’larda, zevkli ve eğlenceli bir mağaza konsepti içinde kozmetik, kişisel bakım ve onları tamamlayan yenilikçi ürün gruplarından 25 bini aşkın ürün tüketici ile buluşuyor. 

GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞINDAN GENEL MÜDÜRLÜĞE TERFİ
Perakende sektörünün önemli ve deneyimli isimlerinden biri olan M. Mete Yurddaş, 1993 yılında Ahmet Yanıkoğlu ve diğer ortaklarıyla beraber Türkiye’nin ilk güzellik ve kişisel bakım perakende zinciri olan Cosmo Shop’u kurdu. Yurddaş, markanın 2005 yılında Watsons Grubu’na devredilmesinin ardından Watsons Türkiye Ticaret Direktörü ve Genel Müdür Yardımcısı  görevini sürdüyordu.   
2005 yılından bu yana Watsons Türkiye’nin genel müdürü olarak başarıyla hizmet veren Ahmet Yanıkoğlu’nun kariyerine farklı bir sektörde ilerleme kararının ardından görevi devralan Mete Yurddaş, evli ve bir çocuk babası. 
Watsons Türkiye, 79 şehirde bulunan 300’ü aşkın mağazası ve 2 bini aşkın çalışanı ile Türkiye’nin en büyük kişisel bakım ve kozmetik zincirleri arasında yer almaktadır.  

nb

Yukarı