Ana içeriğe atla

gf

VESTEL RUHUNU TAŞIYACAK BAYİLER İLE İLERLEMEK İSTİYORUZ

06.04.2022 - 15:07

Vestel Bayi&Perakende Mağazalar Satış Genel Müdür Yardımcısı Tarık Leloğlu ile Nisan sayımız için gerçekleştirdiğimiz söyleşimizde Leloğlu, yatırımcıların Vestel’i tercih etme nedenlerini ve sağladıkları avantajları anlatırken Vestel’in bayilik koşullarına ve global pazara yönelik çalışmalarına da değindi.

Vestel olarak bayilik şartlarınız nedir, nelere dikkat ediyorsunuz?

Vestel olarak en önemli iş ortağımız olan bayilerimizle birlikte büyümeye devam ediyoruz. Bölgesel iletişim çalışmaları ile fark yaratıyoruz. Yeni bayiliklerde öncelikle mağazanın konum itibarıyla iyi bir perakende noktası olmasını önemsiyoruz. Perakendeci bakış açısını benimsemiş, işimizi sahiplenecek, Vestel ruhunu taşıyacak bayiler ile ilerlemek istiyoruz. Vestel ruhu; kurumsal kimliğimizi doğru yansıtacak, ürünlerimiz hakkında doğru bilgilere sahip olacak ve bunları uygun şekilde teşhir edecek olmalarını ifade ediyor. Bayilerimizin tüm satış öncesi ve sonrası hizmetleri ile birebir ilgilenmesi oldukça önemli. Tüketicinin mağazaya girişinden itibaren alışveriş deneyimi, satış sonrası hizmetlerinin takibi, tüketicinin geri bildirimleri ile bizzat ilgilenerek 360 derece alışveriş deneyimi sağlamak marka ve tüketici arasında sağlam bağlar oluşturuyor. Satış ekibimiz gelen başvuruları titizlikle değerlendirip hem bayilerimizden beklentilerimizi değerlendiriyor hem yeni açılacak mağazanın lokasyon ve fi ziki şartlarını hem de bayilik almak isteyen kişi ve firmaların ticari yetkinlikleri ve teminat kabiliyetlerini hassasiyetle inceliyor. Bu şartları sağlayan adaylarımız sonrasında bayilerimiz oluyor.

Yatırımcıların Vestel’i tercih etme nedenleri nelerdir, yatırımcılara ne tür avantajlar sağlıyorsunuz?

Vestel, hem Türkiye’de hem yurt dışında beyaz eşya ve elektronik sektörünün büyük oyun kurucu şirketlerinden biri. Şirketimiz; 158 ülkeye ihraç edilen bir markayı temsil etmenin verdiği gururun yanı sıra, yüksek tüketici trafiği, üst düzey satış sonrası hizmetleri, çok yaygın yetkili servis ağı, yüksek karlılık oranları, yüksek mağazacılık ve perakendecilik standartları gibi avantajlar sunarak yatırımcılarını destekliyor.

Türkiye’nin her ilinde Vestel bayileriyle karşılaşıyoruz, global pazara yönelik bayilik çalışmalarınızdan da bahseder misiniz?

Ülkemizde 81 ilimizin tamamında mağazalarımız hizmet veriyor. Global pazarda da 158 ülkeye yaptığımız ihracatlar ile 23 yıldır sektörümüzün değişmez ihracat şampiyonuyuz. Gerek Vestel markası gerek diğer markalarımız gerekse de OEM üretimimiz ile neredeyse bütün dünyada ülkemizin mühendisleri tarafından geliştirilen ürünler kullanılıyor. Vestel olarak her zaman önceliğimiz güçlü olduğumuz pazarlarda liderliğimizi sürdürmek. Avrupa ülkelerini doğal ihracat pazarımız konumuna taşıdık, aynı zamanda buradaki varlığımızı güçlendirecek adımları atmaya devam ediyoruz. Diğer taraftan stratejik pazar arayışlarımız sürekli devam ediyor.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

YOB (yetkili online bayi); 24 saatte teslim; bayiden sevk projelerimiz ile tüketicilerimizi merkeze alarak hem online hem de fiziksel mağazalarımızda en iyi deneyimi yaşatmayı amaçladık. Bunu yaparken iş ortaklarımızı da sürece dahil ederek entegre perakende sistemimizi de güçlendiriyoruz.

jyh

Yukarı