Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında Ramazan Ayı’na özel iki ayrı etkinlik Zorlu PSM’de!

31.05.2017 - 14:44

Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Atlantis Yapım işbirliğiyle gerçekleştirilen Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında Ramazan ayında müzikseverleri iki farklı etkinlikte ağırlamaya hazırlanıyor. 

“BABAMIN ŞARKILARI” MÜNİR NURETTİN SELÇUK ESERLERİ, SELİM SELÇUK ORKESTRASI, SOLİSTLER: DİLEK TÜRKAN VE ATAKAN AKDAŞ // 9 HAZİRAN CUMA // DRAMA SAHNESİ // 21.30
Konserde; klasik Türk Müziği tarihinin ana hatlarını belirleyen besteci ve icracılarından Münir Nurettin Selçuk’un, çeşitli formlarda bestelediği, her biri birbirinden değerli şarkıları, davul ve perküsyon sanatçısı olan oğlu Selim Selçuk’un orkestrası tarafından seslendiriliyor.

Babamın Şarkıları; kanun, kemençe, tambur, piyano, klavye ve perküsyonlardan oluşan 6 kişilik enstrüman kadrosu ve 3 korist ile görkemli bir konsere dönüşecek etkinlikte, Dilek Türkan ve Atakan Akdaş solist olarak sahne alacak!

Bu unutulmaz gecede; Selim Selçuk'un bir araya getirdiği Klasik Türk Müziği’nin ustaları, bestecinin Kalamış, Aziz İstanbul, Aşıka Bağdat Sorulmaz, Endülüste Raks gibi çok sevilen eserlerini icra edecek.

Bilet Fiyatları: 1.Kategori - 70,00 TL // 2.Kategori - 50,00 TL

ALATURKA RECORDS “DİREKLERARASI” // 13 HAZİRAN SALI // ANA TİYATRO// 21:30
Sanat yönetmenliğini Uğur Işık’ın yaptığı Alaturka Records’un “Direklerarası” projesi, eski İstanbul Ramazanlarını Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahneye taşıyacak.

Geçtiğimiz sezonlarda “Girizgâh” ve “Sır: Şeb-i Arus Töreni ” konserleriyle Zorlu PSM’ye konuk olan Alaturka Records, bu defa kadim İstanbul şehir kültürünün olmazsa olmazlarından biri olan ‘Direklerarası Ramazan Eğlenceleri’ne çağdaş bir göndermede bulunacak.

Programın anlatıcı görevini üstlenen usta tiyatro sanatçısı Altan Erkekli’nin “meddah”lığa çağdaş bir yorum getireceği konserde, geleneksel İstanbul şehir hayatının vazgeçilmez sayfalarından birini oluşturan ‘Direklerarası Ramazan Eğlenceleri’nin müzik boyutu, güçlü ve özenli bir açılımla günümüz dünyasına taşınacak.

Bilet Fiyatları: 1.Kategori - 130,00 TL // 2.Kategori - 110,00 TL // 3.Kategori - 90,00 TL // 4.Kategori - 70,00 TL // 5.Kategori - 50,00 TL

nb

Yukarı