Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

TPF HEYETİ ÜÇÜNCÜ YÜZ YÜZE TOPLANTISINI GAZİANTEP'TE GERÇEKLEŞTİRDİ

02.12.2021 - 09:57

Organize perakendenin en büyük çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) heyeti, İzmir ve Ankara’nın ardından üçüncü yüz yüze toplantısını Şölen’in ev sahipliğinde Unesco’nun Yaratıcı Şehirler Ağı’nda bulunan Gaziantep’te gerçekleştirdi. Üyeler arasında birlik ve beraberliği güçlendirmek amacıyla düzenlenen toplantı TPF Yönetim Kurulu Üyeleri, PERDER Başkanları, Çukurova, Van ve Güneydoğu PERDER üyelerinin katılımı ile gerçekleşti. Gıda perakendesinin durumu, ekonomik gelişmeler ve işletmelerin verimliliğini artıracak başlıkların masaya yatırıldığı toplantı sonrasında heyet, Türkiye'den 120 ülkeye ihracat gerçekleştiren Şölen’in Gaziantep üretim tesisini gezdi.

   Yerel zincirler arasındaki birlik ve beraberliği güçlendirmek, sektördeki gelişmeleri değerlendirmek için Türkiye Perakendeciler Federasyonu önderliğinde her ay farklı bir ilde gerçekleşen toplantılar tüm hızıyla devam ediyor. TPF heyeti, İzmir ve Ankara’nın ardından yüz yüze üçüncü toplantısını Şölen’in ev sahipliğinde Gaziantep’te gerçekleştirdi. UNESCO’nun 116 şehir arasındaki, gastronomi alanında Yaratıcı Şehirler Ağı'nda (UCCN) Türkiye'yi temsil eden ilk şehir olan Gaziantep’te düzenlenen toplantıya, TPF Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün, TPF Yönetim Kurulu Üyeleri, bölge başkanları, İpek Yolu, Çukurova, Van ve Güneydoğu PERDER üyeleri katıldı. İki gün süren organizasyonda gıda perakendesindeki ve ekonomideki gelişmeler görüşüldü. İşletmelerin verimliliklerini artırıcı gündemlerin de yer aldığı organizasyonda önümüzdeki süreçte yerel zincirlerin hayata geçireceği etkinlikler planlandı.

   Tüm sektörlerde, ekonomide küresel çapta derin izler bırakan koronavirüs pandemisinin 2022 yılının ikinci çeyreğinde hızla sarılmaya başlanacağını belirten TPF Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün, "İçinde bulunduğumuz süreçte bu izlerin yansımalarını tüm sektörlerde takip ediyoruz. Tüm olumsuzlukların üstesinden geçmişteki tecrübelerimiz ve tüm paydaşlarımızdan alacağımız güç ile tek yürek halinde hareket ederek geleceğiz. Ülkemizin sürdürülebilir kalkınması için bizler gibi yerel sermayeye, yeni istihdama, yeni yatırımlara ve yerli markalara ihtiyacı var. Yerel zincirler olarak sektörümüzü, ülke ekonomisini geliştirecek her türlü projede yer almaya, üzerimize düşeni yerine getirmeye hazırız" dedi.

TAVADA TAVUK

Yukarı