Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

Tekzen’den yeni imaj kampanyası…

17.10.2016 - 13:37

TÜRKİYE’NİN EN YAYGIN YAPI MARKET ZİNCİRİ TEKZEN, SONBAHARA YENİ SLOGANI VE HAZIRLADIĞI İMAJ REKLAM FİLMİ İLE HIZLI BİR GİRİŞ YAPTI.

“Bir tanem Söyle Canım Ne İstersen İste Benden…” sözleriyle tanınan “Söyle Canım” şarkısından ilham alınarak hazırlanan reklam filminde, tüketiciye “Sen yeter ki iste” sloganı altında  “Evin için ne istersen Tekzen’de” mesajı veriliyor.
Yüzde 100 yerli sermayeli ve Türkiye’nin en yaygın yapı market zinciri Tekzen, mağaza sayısını artırmaya devam ederken mevcut mağazalarını da yeniliyor. Mağaza yenileme çalışmalarına ek olarak marka imaj çalışmalarını da tamamlayan Tekzen, yeni sloganı olan “Sen yeter ki iste… Evin için ne istersen Tekzen’de” mesajı ile hazırladığı reklam filmini yayına sundu.
53 ilde bulunan 114 mağazasıyla Türkiye’de daha fazla evi güzelleştirmek için hiç durmadan büyüyen Tekzen, 3 ayrı kurguyla çekilen yeni reklam filminde, yaşadığı alanı güzelleştirmek isteyenlerin ihtiyaçlarına uygun ürünler sunarak yaşam kalitesine değer kattığını vurguluyor.


SEN YETER Kİ İSTE...   
Viem Ajans tarafından hazırlanan reklam filminde, Melih Kibar’ın “Bir tanem Söyle Canım Ne İstersen İste Benden…” sözlerini taşıyan “Söyle Canım” şarkısı dikkat çekiyor. Herkesin yakından bildiği bu melodiye, Tekzen’in yeni sloganına uygun olarak Viem Ajans tarafından yeni sözler uyarlandı.
Bu çalışma ile Tekzen markasına farklı bir soluk kazandırdıklarını vurgulayan Tekzen Pazarlama Müdürü Mehmet Cem Kızılkaya, “Yapı market sektörü dinamiği yüksek, hızlı büyüyen bir sektör… İnsanlar artık kendi yaşam alanlarını kendileri yenilemek, güzelleştirmek, onarmak istiyor. Biz de Tekzen olarak ‘Kendin yap’ trendine, sunduğumuz ürünlerle yaşam alanlarını güzelleştirerek destek veriyoruz. Müşterilerimize kaliteli ürünü daha uygun fiyatlarla sunarak müşteri deneyimi ile istedikleri standardı yakalayabilecekleri bir mağazacılık hizmeti veriyoruz. Yeni imaj kampanyası ve konumlanma doğrultusunda  mevcut mağazalarımızı da yenilemeye devam ediyoruz. Türkiye’nin en yaygın dağıtım ağına sahip yapı market zinciriyiz.  Tekzen, bugün toplam 53 ilde 114 mağazasıyla 214 bin metrekare satış alanına sahiptir. Takribi olarak; 3 bin çalışanıyla, yılda 11 milyon müşteriye ulaşmaktadır. Mağaza sayımızı 2016 yılı sonuna kadar yurt içinde 117 mağazaya çıkarma hedefindeyiz. 2016’da Q3 itibariyle Türkiye ve perakende trendlerinin üzerinde bir büyüme kaydettik.  
Bu yeni kampanyamızla da tüketicilere ihtiyaçları olan her şeyi Tekzen ’de bulacaklarını, yaşam alanları için fikirler geliştirebileceklerini ve kendilerini daha iyi hissedecekleri mesajını veriyoruz” dedi.

nb

Yukarı