Ana içeriğe atla

ggh

SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEK İÇİN “MAVİ DÖNÜŞÜM” BAŞLADI

11.10.2021 - 16:02

Mavi, iki yıl önce hayata geçirdiği All Blue sürdürülebilirlik stratejisini “Mavi Dönüşüm Başladı” söylemiyle ileriye taşıyor. Sürdürülebilir bir gelecek için doğaya saygılı ürünler geliştirmeye devam eden marka, şimdi de 30 yıllık denim uzmanlığıyla geri dönüştürülmüş plastik şişelerden ve malzemelerden jean üretti. Mavi Pro Sport Repreve® koleksiyonu için 593.750 plastik şişe dönüştürüldü.
 

Sürdürülebilir ürünlerden oluşan All Blue koleksiyonundaki her ürün Mavi’nin doğaya olan sevgisini farklı şekillerde yansıtıyor.  Organik pamuk, geri dönüştürülmüş pamuk ve yeniden hayat bulmuş malzemelerle daha az su ve daha az enerji harcanarak üretilen ve %100 vegan olmak özelliği taşıyan koleksiyon, bu sezon Mavi Pro Sport Repreve® ürünleriyle genişledi. Pro Sport’taki ürünlerin her birinde 8 adet geri dönüştürülmüş pet         şişe kullanıldı.
En gelişmiş geri dönüşüm tesislerinin başında gelen Unifi’in, Repreve® adındaki recycyle polyesterinden üretilen doğaya saygılı koleksiyon; her an nefes alan, nem ve ısıyı düzenleyen kumaşı, yüksek elastikiyeti sayesinde günboyu formunu koruyan ve hareket performansını artıran teknolojisi ve dikkat çekici detaylarıyla aynı zamanda çok rahat ve çok şık.


Kıvanç Tatlıtuğ: Gelecek nesillere daha yaşanılır bir dünya bırakmalıyız
“Mavi Dönüşüm Başladı” kampanyasının sözcüsü Kıvanç Tatlıtuğ ise gelecek nesillere daha yaşanılır bir dünya bırakmak için sorumluluk alınması gerektiğini belirterek şunları dile getirdi: “Alışkanlıklarımızı, iş yapma, üretim ve tüketim biçimlerimizi gözden geçirmemiz gerekiyor.  Bu noktada hepimize görevler düşüyor. Bir aktör olarak verebileceğim en büyük desteğin; bu konuda atılan adımların daha geniş kitlelere yayılmasına yardımcı olmak olduğunu düşünerek, ben de elimden geleni yapıyorum. Mavi’nin bu konudaki liderliğini ve öncülüğünü çok değerli buluyorum. Senelerdir birlikte yürümekten heyecan duyduğum Mavi ile bu kadar önemli bir projede de yan yana olmak benim için gurur verici.”

nb

Yukarı