Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

SPX iki ayda 7 mağaza açarak sektörde rekor kırdı

06.09.2017 - 10:20

Mall of İstanbul, Mall of Antalya, Optimum AVM, Bursa Marka AVM'de ve Bursa Vadi AVM’de toplam 7 mağaza açan SPX, bu yatırımlarla 80'ye yakın kişiye istihdam sağladı. SPX 2017 yılının sonunda toplam 50 mağazaya ulaşmayı hedefliyor.

SPX, yeni mağaza yatırımlarıyla spor perakendesi pazarında ses getiriyor. 2017 yılında yatırımlarına hız vererek art arda yenilikler yapan SPX, son iki ayda 7 mağaza birden açarak sektörde rekor kırdı. SPX açtığı 7 mağazada 80’e yakın kişiye istihdam sağladı. Sporseverler Salomon, Merrell, Jack Wolfskin, Quiksilver, Roxy, DC, Billabong, Routefield, Babolat, Dunlop, Burton, Rossignol, Phenix, Bogner Fire+Ice gibi dünyada lider outdoor ve extreme spor markalarının ürünlerini bu mağazalarda bulabiliyor.

BİN 100 METREKARELİK MEGA MAĞAZALAR
Mall of İstanbul, Mall of Antalya ve Bursa Vadi AVM’de açılan SPX mağazalarının büyüklükleri bin 100 metrekareyi buluyor. “Mega mağaza” konseptinde açılan bu dev SPX mağazalarında bilinen alışveriş konseptlerinden farklı olarak deneyim alanları da yer alıyor. Sporseverler en sevdikleri outdoor markalarının binlerce ürününe ulaşabilirken, Mall of İstanbul Mega Mağaza içerisinde outdoor ayakkabılarını farklı zeminlerde test edebiliyor, tenis demo duvarı, tırmanma duvarı gibi deneyim alanlarından faydalanabiliyor. 
Bursa Marka AVM'ye Bursalı sporseverleri sevindiren iki önemli yatırım yapıldı. Marka AVM'de bir SPX bir de yeni bir konseptte Routefield mağazası hizmet vermeye başladı. Bursa Vadi AVM’de ise SPX mega mağazanın yanı sıra bir Vault (multi-brand ayakkabı) mağazası açıldı. SPX, bir diğer mağaza yatırımını ise İstanbul’daki Optimum AVM’ye yaptı. Optimum AVM’nin ziyaretçileri 320 metrekare büyüklüğündeki yeni “outlet” SPX mağazasında outdoor ve extreme spor markalarının ürünlerine indirimli fiyatlarla ulaşabiliyor.

“SEKTÖRDE MAĞAZALAR KAPANIRKEN BİZ YENİ MAĞAZALARLA BÜYÜYORUZ”
SPX mağazaları adrenalin ve doğa sporlarının öncü şirketi Olgar’ın bünyesinde faaliyetlerini yürütüyor. Olgar CEO'su Orkun Olgar yeni mağaza yatırımları hakkında şu değerlendirmeyi yaptı: “Sektörde mağazaların kapandığı bir dönemde biz art arda yeni mağazalar açarak büyüyoruz. Hem ürünlerimize hem de sektörün taşıdığı potansiyele güveniyoruz. Son iki ayda 7 mağaza daha açarak toplam mağaza sayımızı 43’e çıkardık. Bu 43 mağazada ve merkezdeki çalışan arkadaşlarımızla birlikte toplam 400’e yakın kişiye istihdam sağlıyoruz. Yıl sonunda 50 mağazaya ulaşarak hem sektörü büyütmeyi hem de daha fazla kişiye iş olanağı yaratmayı hedefliyoruz.”

nb

Yukarı