Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

SMG’den perakende sektörüne özel müzik ve anonslar

06.09.2017 - 10:17

Dijital müzik yayıncılığının lider şirketi SMG, müşterilerine sunduğu popüler şarkılar ve yurt dışındaki lisanslı müzik kataloglarından sonra kendi şarkılarını da üretiyor. Yaklaşık bir yıldır kendi müzik kataloğu üzerinde çalışmalarına devam eden SMG, tüm hakları kendisine ait, müzik meslek birliklerine kayıtlı olmayan, tamamen yasal ve ekonomik bir çözüm sunuyor. 

Dünya markalarından küçük işletmelere kadar 400’ün üzerinde firmaya 8 bin 500’e yakın noktada hizmet sunan SMG, perakende sektörü için yaptığı özel çalışmalarla hem satışları artırıyor hem de markaların müşterileriyle olan bağlarını güçlendiriyor. Müşterilerin yüzde 90’ının müzik çalan mağazaları tercih ettiğini gösteren araştırmalar olduğunu belirten SMG Yönetim Kurulu Başkanı Gül Gürer Alimgil, “Dünya listelerindeki popüler şarkılardan kendi ürettiğimiz müziklere uzanan geniş seçkimiz ve satışları artırmada çok etkili bir yöntem olan anonslarımız ile perakende sektörüne önemli katkı sağlıyoruz” diyor.

SMG KENDİ MÜZİKLERİNİ ÜRETİYOR!
Müzik departmanında DJ ve müzisyenlerin yer aldığı SMG, kendi müziklerini üreterek markaların beğenisine sunuyor. Şarkı sözleri yazılıyor, müzikler besteleniyor, tüm enstrümanlar canlı olarak SMG’ye ait stüdyoda çalınıyor ve kadın-erkek vokaller tarafından şarkılar seslendiriliyor. Bu içeriklerin tüm haklarına sahip olan SMG, artık kendi müzik kataloğundan müşterilerine seçenekli ve ekonomik bir çözüm sunuyor. 

MÜZİKLER İNTERNET KOTASI HARCAMIYOR!
SMG, lisansı kendisine ait dijital yazılımı sayesinde, yayınları, müşterilerinin kendi bilgisayarından veya SMG music-box üzerinden depola-çal yöntemiyle gerçekleştiriliyor. Müzik listeleri SMG DJ’leri tarafından müşteriye özel olarak hazırlanıp, farklı saatlere göre planlanıyor. Açılış-kapanış anonsları, kampanya veya reklam spotları istenilen sıklıkta ya da belirli bir saatte çalacak şekilde yayına eklenebiliyor. İnternet üzerinden sürekli akış yani streaming metoduyla yayın yapılmadığı için, internet sadece ilk yüklemede ve güncellemeler sırasında kullanılıyor. Bu sayede yayın internet kotalarını harcamıyor, kasa işlemlerini yavaşlatmıyor ve günlük iş akışına engel olmuyor. Windows, iMac ve Linux gibi her türlü işletim sisteminde çalışan program, müşterilerin anlık isteklerini de, yine uzaktan erişimle gerçekleştirme imkanı sağlıyor. 

SATIŞTA ANONS ETKİSİ
Satışları artırmada en etkili yöntemlerin başında gelen anons, SMG’nin markalar tarafından en çok tercih edilen hizmetleri arasında yer alıyor. Markaların kampanya ve etkinliklerini doğrudan iletebileceği, ürünler hakkında bilgilendirme yapabileceği anonslar, SMG’nin profesyonel seslendirme sanatçılarından oluşan ekibi tarafından hazırlanıyor. Anonslar, markanın istediği noktada, sıklıkta ve tarihte yayına alınıyor. Birden çok lokasyonu bulunan markalar için, her mağazaya ayrı anons yapılabiliyor. Örneğin, okul alışverişinin yapıldığı Eylül ayı boyunca her yarım saatte bir kampanya anonsu yapılabiliyor. Bir mağazada kampanyası yapılan ürün tükendiyse anons yayından kaldırılıyor ancak diğer mağazalarda devam ediyor.

SMG, YENİ PROJELERİNİ TEKNOKENT’TE GELİŞTİRİYOR
Yazılımını geliştirmek ve markalara yeni hizmetler sunmak için İTÜ ARI Teknokent’e başvuran SMG, 100 üzerinden 98,76 alarak en yüksek puanla çalışmalarını burada sürdürmeye hak kazandı. Teknik ve Ar-Ge departmanları Teknokent’e taşınıp çalışmalarına başladı. SMG’nin diğer birimleri ise, Beşiktaş’ta yer alan ofiste hizmet vermeye devam ediyor. SMG Teknokent’te, harmonik benzerlik, üçüncü parti entegrasyonu, SaaS (Software as a Service) ve kendi müziklerini üretme projelerini geliştirmek üzere çalışmalarını sürdürüyor.

SANİYELER İÇİNDE ANONS TEKNOLOJİSİ: PUSH AUDİO
SMG’nin son yeniliklerinden biri de push audio. Mağaza içi anonstan farklı olan bu sistemde, SMG’nin hizmet verdiği markalar, herhangi bir mağaza ya da şubelerinde yangın, hırsızlık gibi bir durumla karşılaştıklarında, hiçbir ekstra cihaza ihtiyaç duymadan, yalnızca internet bağlantısıyla bulundukları noktadan olayın yaşandığı yere tek tuşla saniyeler içinde anons yapabiliyor. Acil durumların yanı sıra, şirket yetkilileri tüm mağazalardaki ya da yalnızca belirli noktalardaki personeline seslenebiliyor, bilgilendirme, motivasyon konuşması ya da kutlama yapabiliyor.

nb

Yukarı