Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

SMG bir kez daha DeloItte Teknoloji Fast 50’de!

14.12.2017 - 11:15

Dijital müzik yayıncılığının lider şirketi SMG, Deloitte Teknoloji Fast 50 2017 Programı’nda yer aldı. SMG böylece, Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin belirlendiği listeye art arda üçüncü kez girme başarısını gösterdi.

SMG, Deloitte’un bu yıl 12’ncisini gerçekleştirdiği ve son 4 yılda, Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini belirlediği Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2017 Programı’nda yer aldı. Kuruluşlar, 2013-2016 yılları arasında net satış gelirlerinde kaydettikleri büyümeye göre programda yer almaya hak kazanıyor.
SMG, Deloitte Technology Fast 50 Türkiye 2015 Programı’nda altıncı sırada, Deloitte Teknoloji Fast 500 EMEA Programı’nda ise 229. sırada yer aldı. Deloitte Technology Fast50 Türkiye 2016 Programı’nda da yer alan SMG, 2017 yılında da sıralamaya girip üç yıl art arda bu listeye girme başarısı gösterdi.
SMG Yönetim Kurulu Başkanı Gül Gürer Alimgil, kuruluşun 2013-2016 yılları arasında cirosunda kaydettiği muazzam büyümenin ardında Ar-Ge yatırımlarının yattığını belirtti. Gül Gürer Alimgil sözlerini şöyle sürdürdü: “Sekiz yıl önce çok küçük bir sermaye ile kurduğumuz şirketimizin üç yıldır Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında yer almasından dolayı büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bu süreçte, başta ana hizmetlerimiz olan müzik ve anons yayını üzerine önemli Ar-Ge yatırımları gerçekleştirdik. Sunduğumuz yenilikler ile Türkiye’de 450 firmanın 8 bin 500’e yakın noktasında hizmet verirken, yurt dışında da on ülkeye ulaştık. Önümüzdeki yıllarda, Ar-Ge gelir payımızın, toplam gelirimiz içindeki oranının yüzde 80’e yükselmesini ve bu şekilde hem yurt içinde hem de yurt dışında istikrarlı bir şekilde büyümeyi hedefliyoruz.”
Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2017 Programı’na katılmak isteyen şirketlerin 2013 yılında en az 50 bin Euro, 2016 yılında ise en az 800 bin Euro net satış geliri elde etmiş olmaları, merkezlerinin Türkiye’de bulunması ve bir “teknoloji şirketi” olması gerekiyor. Programda, faaliyet gelirlerinin önemli kısmını sağladığı bir teknolojiye sahip olan ya da gelirlerinin önemli bir bölümünü teknoloji araştırma ve geliştirme çalışmalarına ayıran firmalar, “teknoloji şirketi” olarak tanımlanıyor. 
Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesindeki Deloitte Teknoloji Fast 50 programlarında sıralamaya giren firmalar, EMEA’nın en hızlı büyüyen 500 teknoloji şirketinin belirlendiği Deloitte Teknoloji Fast 500 EMEA Programı’na girmeye de otomatik olarak hak kazanıyor. 

nb

Yukarı