Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

Sistem 9’dan perakende sektörüne teknolojik çözümler

16.08.2018 - 10:09

Türkiye’de Dijital Yayın ve Bilgilendirme Ekranları hizmetini yaygınlaştıran Sistem 9,  perakende sektörünü ise vitrin önü dijital posterlerle tanıştırıyor. Dijital Posterlerin en önemli avantajı ise mağaza bazında stok durumu fazla kalan ürünleri özel bir yazılımla analiz edip, vitrindeki ekrana taşıyarak satışını hızlandırması.

“Geleceğe Taşıyan Dijital Çözümler” ilkesiyle her ölçekte şirkete hizmet veren Sistem 9, perakende sektöründe iletişimin kurallarını değiştiriyor. Türkiye’de farklı sektörlerden 200’ü aşkın yerli ve küresel mar kaya hizmet veren  şirket yönetimi, geliştirdikleri mağaza önü dijital poster çözümleriyle, perakendecilere mesajlarını hedeflenen kitle ve müşteri demografisine uygun hale getirip, stokları kontrol ederek satışlarını arttırma fırsatı sunuyor.

Perakende sektörüne sundukları mağaza önü dijital posterlerin artık perakende sektörü için zaruri bir hal aldığını belirten Sistem 9 Pazarlama Müdürü Harun. R. Akol, “Uzun vadede baskı, taşıma, güncelleme gibi maliyetlerden kurtulan mağaza sahipleri, dijital ekran yatırımlarının meyvasını kısa sürede topluyor. Dijital posterlerle içerikler zenginleştirilip, mesajlar hedeflenen kitle ve müşteri demografisine uygun sunulabiliyor. Stok yönetimiyle bütünleşen sistem, satışları arttırıp, kontrol işlemlerini kolaylaştırıyor.”diyor.

Dijital posterlerin mağaza sahiplerine içeriklerini anında değiştirip, mesajlarını günün farklı saatlerinde, farklı kitleye göre kişiselleştirme fırsatı sunduğuna dikkat çeken Akol,“Dijital posterleri, Türkiye’de ürettiğimiz S9Vision DS yazılımımızla, uzaktan ve tek merkezden yönetiyoruz. Böylece mağaza sahiplerini güncel içeriklerini ülke geneli veya dünyaya tek tuşla anında ulaştırabiliyor. Bu da maliyet tasarrufu sağladığı gibi,  içerik üzerindeki kontrolü kolaylaştırıyor.  Ayrıca şirketin marka bilinirliği ve imajına da olumlu etkiler yapıyor” diye ekliyor.

Her sektöre özel dijital çözümler ürettiklerini belirten Sistem 9 Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Harun Akol; ‘’Dijital Poster ürününün artık İlerleyen dönemlerde mobil aplikasyonlar ile de etkileşime girecek dijital posterle sayesinde vitrine bakan kişinin ürün talep geçmişine göre ekrandaki tanıtım değişecek ve müşteri mağaza içine yönlendirilmiş olacak. ‘’ diye sözlerini tamamlıyor.

nb

Yukarı