Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

Şişecam Düzcam ‘Mimarca Cam’ etkinlik serisinin ikincisine ev sahipliği yaptı

29.12.2016 - 17:57

Şişecam Düzcam, Türk Serbest Mimarlar Derneği işbirliğiyle gerçekleştirdiği “Mimarca Cam” etkinliğinin ikincisine ev sahipliği yaptı. “Mimarca Cam” başlıklı etkinlik serisinin ikincisi, "Gürültü ve Ötesi" başlığıyla Ankara'da bulunan TSMD Mimarlık Merkezi’nde düzenlendi. Camın sağladığı gürültü kontrolünün konunun uzmanları tarafından aktarıldığı etkinlikte mimar, mühendis, cephe danışmanı, inşaat firmaları, kamu ve sektör profesyonelleri bir araya geldi. 

Türkiye düzcam pazarının lideri ve Avrupa’nın en büyük üreticisi konumunda olan Şişecam Düzcam, Türk Serbest Mimarlar Derneği işbirliğiyle sektör profesyonellerini bir araya getirecek yeni bir etkinlik gerçekleştirdi.

“Mimarca Cam” başlıklı etkinlik serisinin ikincisi, Ankara'da bulunan TSMD Mimarlık Merkezi’nde düzenlendi. Ana teması "Gürültü ve Ötesi" başlıklı etkinlikte, camın sağladığı gürültü kontrolü, konunun uzmanları tarafından aktarıldı.

Mimar, mühendis, cephe danışmanı, kamu ve sektör profesyonellerinin bir araya geldiği ve Ali İhsan Varol’un sunuculuğunda düzenlenen etkinlik kapsamında, konuşmacılar cam ve gürültü temalı sunumlar yaparak, deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Türk Serbest Mimarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aytek İtez ve Şişecam Düzcam Pazarlama Grup Müdürü Tansu Kumru’nun açılış konuşmalarını yaptıkları gecenin ilk bölümünde Cam ve Gürültü Kontrolü konularının detayları teknik sunumlar ile aktarılırken, ikinci bölümde Pecha Kucha etkinliği ile izleyiciler keyifli dakikalar yaşadı.

Mimarca Cam "Gürültü ve Ötesi" etkinliğine ODTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arzu Gönenç Sorguç ve Kuraray Europe Gmbh Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Fatih Kuyu sunumları ile katkı sağlarken, Pecha Kucha etkinliğinde Aytaç Özen (Ayzen Mimarlık), Ece Yalım (Artful İç Mimarlık), Hakan Evkaya (İkikerebir Mimarlık) ve Doç. Dr. Lale Özgenel (ODTÜ) konuya yönelik düşüncelerini kısa sunumları ile aktardılar.

nb

Yukarı