Ana içeriğe atla

nr

MALLREPORT

Sektör devinden dünyada bir ilk

16.11.2016 - 11:34

Sektörün lİder markası Karaca, gerçek İncİden üretİlen “Fine Pearl” yemek takımıyla perakende sektöründe bir İlke İmza atıyor.

1973 yılından bu yana sofra, mutfak ve ev tekstili sektöründe hizmet veren Karaca, 2016 yılının son çeyreğine yeni yatırımı ile başlangıç yapıyor. Yıllık 12 milyon adet ürün satışı ve 850 milyon TL’nin üzerindeki grup cirosuyla sektör lideri olan marka, gerçek inciden üretilen “Fine Pearl” yemek takımıyla incinin doğallığını tüketicilerle buluşturuyor. Bu yatırımı ile sofra ürünlerinde Premium segmente yepyeni bir ürün sunan Karaca, dünyada ilk defa 50 ton gerçek inci kullanarak hazırladığı bu büyük yatırım ile odağını yeniliğe ve büyümeye çeviriyor. 
Gerçek inci kullanıldığına dair dünyanın en önemli akreditasyon firması TÜV Rheinland tarafından onaylanan Fine Pearl’ün Ar-Ge süreciyle ilgili Karaca İcra Kurulu Üyesi Sami Hotak, “Karaca ailesi olarak, tasarıma ve markalaşmaya çok büyük önem veriyoruz. Kullanıcılarımıza işlevsel ürünlerin yanı sıra, ilkleri de sunarak fark yaratmayı hedefliyoruz. Fine Pearl yemek takımı da bu hedeften yola çıkılarak hayata geçti. 2012 yılından bu yana Fine Pearl için Ar-Ge çalışmaları yürütüyoruz. Yemek takımında inci kullanmak bir hayalken, bunu hayata geçirdiğimiz için çok gururluyuz” dedi. 

2017’DE HEDEF YÜZDE 30 BÜYÜME
Fine Pearl yemek takımı ile Türkiye’de ve uluslararası arenada dünya markası olma yolunda ilerleyen Karaca, 2017 sonunda yüzde 30’luk büyüme ve 1 milyar 100 milyon TL cirosu ile pazar payını büyütmeyi hedefliyor. Sektördeki başarılarını yurt dışına da taşıyan Karaca, bir ilki gerçekleştirerek yeni ürünü Fine Pearl ile dünya genelinde Türk ürünlerinin pazar payını artırmayı hedefliyor.
 

nr

Yukarı