Ana içeriğe atla

yu7676

MALLREPORT

Samsung üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı

16.11.2016 - 11:32

Interbrand tarafından dünyanın en değerli 7’nci markası seçilen Samsung, 2016 yılı üçüncü çeyrek sonuçlarında 7,8 trilyon Kore Wonu operasyonel kar ile bir önceki yılın aynı dönemine göre gelirlerini artırdığını duyurdu.

Samsung Electronics,2016 yılı üçüncü çeyrek sonuçlarını duyurdu. Samsung’un konsolide satışları yaklaşık 49 trilyon Kore Wonunu bulurken, konsolide operasyonel karı ise 7,8 trilyon Kore Wona ulaştı. Şirketin, operasyonel karlılığı, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre artış gösterdi.

MARKA DEĞERİNİ 10 YILDA YÜZDE 320 ARTIRDI
Samsung, Interbrand tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan “En Değerli Küresel Markalar 2016” listesinde geçtiğimiz yıla göre yüzde 14’lük artışla en değerli 7’nci marka seçildi. Samsung’un marka değeri 51 milyon 808 bin dolar olarak belirlendi. Son 5 yıldır Interbrand’in “İlk 10” listesinde yer alan Samsung, düzenli gelişimini yıllar içerisinde sürdürmeye devam etti. Son 10 yıl içerisinde Samsung marka değerini yüzde 320 artırmayı başardı.
Hazırlanan raporda, bu yıl Samsung’un akıllı telefon, TV ve beyaz eşya alanında üst segmentteki ürün serileri ile marka gücünü artırdığı açıklandı. Samsung’un pozitif seyreden finansal sonuçlarının da marka değerinin artmasına katkıda bulunduğu bilgisi yer aldı. Samsung, inovatif ürün ve hizmetleriyle tüketicilerin yaşamına değer katmaya odaklanıyor. Türkiye’deki kullanıcıların da beğenisini kazanan Quantum Dot teknolojisine sahip SUHD TV, yılsonuna kadar Türk tüketicisinin beğenisine sunulacak Chef Collection serisi ve Türkiye’de tanıtımı gerçekleştirilen AddWash çamaşır makinesi fark yaratan ürünler arasında yer alıyor.
 

,

Yukarı