Ana içeriğe atla

nr

MALLREPORT

‘Perakendenin 100 Devi’ listesindeki tek açıkpazar e-ticaret platformu n11.com

11.01.2017 - 17:19

Perakende dünyasını buluşturan sektörün tek dergisi Perapost, araştırma şirketi CRIF’le işbirliğine imza atarak Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük 100 perakende şirketini belirledi. İlk kez geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen araştırmanın ikinci senesinde n11.com, 21. sırada yer alarak Türkiye’den listeye girebilen tek açıkpazar e-ticaret platformu oldu.

Perakende dünyasını buluşturan Perapost Dergisi, araştırma şirketi CRIF’le işbirliğine imza atarak Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük 100 perakende şirketini belirledi. Türkiye’de perakende sektöründe faaliyet gösteren firmaların 2015 yılı net satış rakamlarına göre değerlendirilen araştırmada n11.com, 2015 yıl sonu 1 milyar TL ticaret hacmiyle ‘Perakendenin 100 Devi’ arasında 21. sıraya yerleşti.

Kuruluşundan bu yana geçen üç buçuk seneyi aşkın zaman zarfında n11.com’un KOBİ’lere güçlü bir e-ticaret kanalı sunarak hızlı ve istikrarlı bir büyüme gerçekleştirdiğini belirten n11.com Genel Müdürü Won Yong Jo, “E-perakendenin toplam perakende sektörü içerisinde alacağı pay ve gelirlerin, dolayısıyla hem iş ortağımız olan marka ve mağazaların hem de bizim karlılığımızın artması kaçınılmaz. Listede cirosu 1 milyar TL ve üzerinde bulunan ilk 21 şirket arasına girerek sektördeki şeffaflığımızı ve gücümüzü bir kez daha gösterdik. Platformumuzda bulunan işletmelerin n11.com’un sağladığı e-ticaret deneyimi ve sunulan katma değerlerden faydalanarak 2015 yılı içerisinde ulaştıkları 1 milyar liralık ticaret hacmi, n11.com’un ekonomiye kazandırdığı, özellikle KOBİ ağırlıklı üreticilerin cirosudur. Önümüzdeki dönemde de KOBİ’leri, bu sayede de e-ticareti büyütmeye devam edeceğiz” dedi.

nr

Yukarı