Ana içeriğe atla

ggh

PELARA PARFÜM LABORATUVARINDA “KENDİ KOKUNU YARAT”

26.12.2019 - 17:04

“Kendi Kokunu Yarat” konsepti ile müşterilerine kendilerine özel parfüm tasarlama imkanı sunan Pelara Parfüm Yetkilisi Gürsel Cihan, AVM’lere 2020 yılında kiosk ve mağaza konseptiyle bayilikler vereceklerini duyurdu.
 

Pelara hakkında bilgi alabilir miyiz? 
2001 yılında Antalya’da kurulmuş bir şirket olup, genç ve dinamik kadrosuyla gün geçtikçe hedeflerini büyüten ve gelişime, yeniliğe açık bir firmadır. Yola çıkmış olduğu bu uzun süreçte emin adımlarla ilerleyerek, kalitesinden ödün vermeden büyümeye devam etmektedir.

Müşterilerinize kendilerine özel kokularını tasarlama şansı sunuyorsunuz. Bu hizmetinizden bahseder misiniz? Kendi kokularını nasıl oluşturuyorlar? 
Müşterilerimize, yaptığımız özel yazılımdaki 7 aşamalı sorunun cevaplanması ile kendi hayal ettiği parfümü tasarlama imkanı sunuyoruz. Bu 7 aşama sırasıyla; koku tarzı-koku grubu-koku notaları-şişe seçimi-şişe tasarımına karar verdikten sonra laboratuvarda, laboratuvar giysilerini giydikten sonra kendi tasarladığı kokuyu hazırlarken, sosyal medyada paylaşılmak üzere yapılan bir dakikalık video çekimi ile arşivlenerek sonlandırılmaktadır.

Koku tasarımı hem laboratuvar hem online üzerinden mi yapılıyor?
‘‘Kendi Kokunu Yarat’’ konseptine hem parfüm showroom’umuzda, hem de online sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kendi kokularının patentini alabiliyorlar mı?  
Minimum 5 bin adet sipariş oluşturulursa, ürünü kişiye patentleyebiliriz. 

Yapılan kişiye özel kokuları arşivleme ve daha sonradan tekrar aynı kokuyu alma imkanları oluyor mu?
Kurduğumuz özel yazılım ile oluşturduğunuz kokunuzu bünyemizde 5 yıl süre ile arşivliyoruz. Bu sayede bir sonraki alışverişinizde, arşivlediğimiz isimle siparişinizi hazırlayarak gönderebiliyoruz. 

Kişisel kokular haricinde ortamlara özel kokular da sunuyor musunuz? Nerelere ortam kokuları üretiyorsunuz? 
Türkiye’de en geniş ortam kokulandırma arşiviyle; kurumsal kokulandırma yapılmaktadır. Oteller, inşaat firmaları, hastaneler ve özel şirketlere fason üretim yapılmaktadır. 
Ağoğlu, Nef, Acıbadem, Barut Hotel’s Group, Sensido referans markalarımız.

AVM ve mağazalarla böyle bir çalışmanız var mı?     
AVM ve 5 yıldızlı oteller için; Türkiye’de ilk defa yapılacak olan “Kendi Kokunu Yarat” parfüm laboratuvarı kiosk ve mağaza konseptiyle, 2020’de bayilikler verecektir.

Kokularınızın kalıcılığı nasıl? 
Kokularımızın hammaddesi, Fransa’nın Grasse kentinden gelmektedir. Parfümlerimizin kalıcılığı kıyafet üzerinde 2 gündür.

Koku seçimi nasıl yapılmalı? Tavsiyeleriniz nelerdir?
“Kendi Kokunu Yarat” sisteminde, tamamen sizin tercih ettiğiniz notadan kendine özgü bir koku tasarlanacağı için tamamen sürpriz bir koku çıkacaktır.
Günlük kullanım için seçeceğiniz koku notaları çiçeksi-fresh ve meyveli, gecelik için ise baharatlı ve odunsu kokular olmalıdır.
 

nb

Yukarı