Ana içeriğe atla

nr

MALLREPORT

Parasız alışveriş mi?

10.04.2017 - 14:05

Degistirdik.com sitesinde tüketicilerin yapacağı alışverişte para geçmiyor, ihtiyaç fazlası eşyalarınızı veriyor, ihtiyacınız olan ürünleri alıyorsunuz.

Degistirdik.com’un internet teknolojileri dünyasında sıra dışı bir başarı hikayesi olacağına inandıklarını söyleyen PDI Grup Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve PDI Dijital Medya Ajans Başkanı Ünsal Abuşoğlu, “Yaratıcı ve yenilikçi fikirler geliştiriyor ve projelerimizi tutkuyla oluşturuyoruz. Yeniliği anahtarımız olarak görüyor ve 20 yıla yakın tecrübemize güveniyoruz. Biz modern çağın terzileriyiz” dedi.

Degistirdik.Com Pazarlama Direktörü Sinem Poyraz: “Degistirdik.com, aşırı tüketim kültürüne alternatif bir alışveriş modeli oluşturarak, bir paylaşım döngüsü yaratmayı ve gelecek nesillere daha bilinçli ve yaşanılabilir bir dünya bırakmayı hedeflemektedir” diye konuştu.

İnsanların değiş tokuş sistemi üzerinden alışveriş yapmalarını hedefleyen ve inovatif özellikleri ile Türkiye’nin alanında ilk platformu www.degistirdik.com açıldı. PDI Grup şirketlerinden PDI Dijital Medya Ajansı tarafından geliştirilen bu inovatif platformda tüketiciler, ihtiyaçları olmayan tüm eşyalarını sergileyebiliyor ve ihtiyaçları olan başka eşyalarla değiştirebiliyorlar ya da bedelsiz olarak ihtiyaç sahiplerine sunabiliyorlar. “Senin ihtiyacın olmayan bir ürüne, başkasının ihtiyacı olabilir” mesajı ile kurulan bu yenilikçi platformda ürünler, “Değiş Tokuş, Bedelsiz ve Aranılan Ürünler” olmak üzere üç ayrı kategoride alıcısını bekliyor.

“BİZ MODERN ÇAĞIN TERZİLERİYİZ”
Şirket olarak kuruldukları 1999 yılından bugüne kadar çok sayıda yenilikçi proje geliştirdiklerini ve online pazarlama hizmeti sunduklarını belirten PDI Grup Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve PDI Dijital Medya Ajansı Başkanı Ünsal Abuşoğlu, degistirdik.com platformunun da yaratıcı fikirleri, yenilikçi projelere dönüştüren tecrübeli PDI ekibinin bir ürünü olduğunu söyledi. Degistirdik.com’un internet teknolojileri dünyasında sıra dışı bir başarı hikayesi olacağına inandıklarını ifade eden Abuşoğlu:  “Yaratıcı ve yenilikçi fikirler geliştiriyor ve projelerimizi tutkuyla oluşturuyoruz. Yeniliği anahtarımız olarak görüyor ve bilişim teknolojileri alanında 20 yıla yakın tecrübemize güveniyoruz. Biz modern çağın terzileriyiz” dedi.

PARA BU SİTEDE GEÇMİYOR
Degistirdik.com alışveriş platformunda; elektronikten ev-yaşam ürünlerine, anne&bebek ürünlerinden, spor&outdoor ürünlerine, otomotivden kozmetik ve kişisel bakım ürünlerine, müzik, kitap ve filme kadar yüzlerce ürün bir arada sergileniyor. İhtiyaç fazlası eşyalarını elden çıkarmak isteyenler ile ihtiyaç sahiplerini tek bir yerde buluşturan degistirdik.com platformu, böylece insanların, arada para olmaksızın ürünlerini değiş tokuş yöntemiyle, kendi aralarında almalarına imkan sağlıyor.

TAKAS YAPABİLİR VEYA ÜRÜNLERİ BEDELSİZ VEREBİLİRSİNİZ
Yepyeni bir alışveriş modeli ile tüketicilerin karşısına çıkan degistirdik.com platformuna üye olan herkes, her kategorideki ürüne tek bir tıkla ulaşabiliyor.  Üyeler, ihtiyaç fazlası ürünleri için platforma ilan verebiliyor ya da ihtiyacı olan ürünler için ilan sahibine değiş tokuş teklifi yapabiliyor. Üyeler, ayrıca degistirdik.com’u Apple Store ve Google Play’den aplikasyon olarak indirip mesafe bazlı arama da yapabiliyorlar. Bu sayede kendilerine en yakın lokasyondaki kişilerle alışverişlerini gerçekleştirme kolaylığını yaşayabiliyorlar.

 AŞIRI TÜKETİM KÜLTÜRÜNE ALTERNATİF BİR ALIŞVERİŞ MODELİ
Degistirdik.com platformu ile dünyadaki aşırı tüketimin neden olduğu israfın ve bu israfla beraber giderek bozulan ekolojik dengenin korunmasına katkı sağlamayı hedeflediklerini belirten degistirdik.com Pazarlama Direktörü Sinem Poyraz da, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“M.Ö 6. yüzyılda Lidya Kralı Krezüs’ün alışveriş aracı olarak parayı bulduktan sonra insanların kendi aralarında değiş tokuş usulü ile yaptıkları alışverişler azalmıştır. Ancak ekonomideki darboğazlar, krizler ve kapitalizmin beraberinde yarattığı tüketim çılgınlığına karşı, toplumların bilinçlenmesi ile birlikte değiş tokuş, modern ekonomilerde de uygulanmaya başladı. Degistirdik.com, geliştirdiği ve kullandığı en güncel sistem ve teknolojilerle, online değiş tokuş sisteminin tam anlamıyla işlemesini, gelişmesini ve yayılmasını sağlayarak bir paylaşım döngüsü yaratmayı ve gelecek nesillere daha bilinçli ve yaşanılabilir bir dünya bırakmayı hedeflemektedir.”

nr

Yukarı